Ping w grach oraz jak go naprawić

Witam zaznaczę, że posiadam insternet radiowy od Orange na modemie FunBox
Internet jaki posiadam na umowie to 80mbs na 10mbs Podkreślę posiadam komputer stacjonarny cały czas na kablu do rutera

nigdy nie miałem z nim problemów, zauważyłem że w wszystkich grach mam po 60 / 65 pingu a na stronie Speedtest.net mam 22 ping. Nie ukrywam że te 22 pingu by lepiej mi podpasowało i moja w tym ciekawość czy jest taka możliwość zmiany oraz jak to można zrobić.


ping 2

Speedtest mierzy ping do najbliższego serwera więc jest z góry mniejszy niż np. w grach gdzie serwery są w świecie. 60ms na internet radiowy wcale nie jest źle.
Mógłbyś pewnie trochę go poprawić kupując własny router zamiast funboxa ale to już niekoniecznie musi być tanie. Jesteś w stanie np. zmienić tam ustawienia DNSów na te z googla?

Najlepszy sposób to zmiana internetu na jakiś światłowód, są na nich np takie pingi:
obraz
co oczywiście finalnie daje mniejszy ping w grze

co do ustawiania DNS to tak mogę dużo mam opcji do zmiany tylko nie wiem co i jak zrobić :smiley:

Pewnie 3 zakładka i tam do pola na główny dns:

8.8.8.8

i do zapasowego:

8.8.4.4

Potem można dowolną metodą wymusić by Windows wykrył zmianę DNS-ów na routerze (np. uruchom ponownie jak komputer nie ma zamulania przy starcie, że usypiasz go).

Internet radiowy od Orange - czyli LTE masz na myśli? bo innego radiowego Internetu Orange nie miał i nie ma.

Pewnie o WIFI chodzi