PING w Grze CS:Source

Witam

Mam Windows7 Ultimate

I internet 1Mb Orange freedom (ADSL) modem zte zxdsl 852

Moi koledzy co mieszkają na wsi mają internet radiowy 512kb i np. jak gramy na serwerze niemieckim (mix z mIRC’a) to oni mają ping około 50 a ja z 75-90…

Wiecie może co zrobić aby zmniejszyć ping ? Czy to wina modemu ? a może po prostu mojego internetu ?

PS. za kilka dni pewnie zamówię szybkość 2Mb lub 6Mb (jeszcze nie wiem ile) ale też w orange (bo umowę już przedłużyłem i teraz tylko zostaje szybkość zmienić)

Jeżeli wiecie ocb (czy to modem czy internet) to wypowiedzcie się na ten temat, Proszę o pomoc i z góry dziękuje

Pozdrawiam ;]

Taki internet, więc jeśli nie masz możliwości zmiany na chociażby Neostradę to podziękuj za grę w multiplayery :>

Witam,

A tak przy okazji - jaka jest typowa wartość PING dla Neostrady? Czy wymienione przez MrCSSgamer 50 to dużo/mało/typowo?

Ja również mieszkam na wsi i u mnie pingi są od 40 do 60 nieraz nawet 30 więc twój ping jest wysoki

Zależy od jakości łącza, zazwyczaj 50 to średnia, no chyba, że magicznym cudem masz światłowody to wtedy może być bardzo miło :slight_smile:

Ja na wsi mam średnio 40

Hurricane

Ciekawi mnie twa wypowiedź gdyż tak naprawdę Orange free-dom to to samo co Neostrada…

I na tym samym łączu co Neostrada… i z tego co mi ktoś mówił to w ogóle internet z Orange należy do TP wiec

jak nie wiesz to kitu nie wciskaj ;] ADSL to ADSL i tyle … Jedynie co to mogę pogadać może w salonie albo na infolinii czy by może zmienili coś (może port czy centrale czy coś innego :smiley: nie wiem nie znam się :P)

Nie gorączkuj się tak, pomyliłem internet, myślałem o internecie na zasadzie modemu z kartą SIM. Zasugerowałem się nazwą Orange. Nie tyle co należy do TP, bo to nie ich internet tylko TPSA udostępnia swoje linie. Jedyne co możesz zrobić to zadzwonić do nich bo prawdopodobnie na e-mailu będą Cię zlewać :slight_smile:

No chyba że tak.

Rozmawiałem z znajomym (jest 4 kl technikum informatycznego)

Spingowałem modem, wyszło poniżej 1ms (czyli modem jest ok)

potem jeszcze sprawdziłem ping do centralki wyszło tak od 20 do 26 ms.

Podobno z tym już nic nie zrobię ;] , może jak zwiększę prędkość neta to ping zmaleje trochę (ale wątpię).

Typ powiedział ze i tak mam net lepszy niż moi znajomi ze wsi, bo niby ping mam większy trochę ale za to nie mam skoków

Np. im czasem skoczy do 150, 300, i czasem na więcej przez kilka sekund.

Temat do zamknięcia, dzięki za wszelkie rady i podpowiedzi :slight_smile: