Ping wewn. WLAN

Czy jak będę grał w domu przez WLAN (czyli wewnątrz sieci) to ping będę miał duży?

I czy postawienie serwera WLAN gry wewnątrz sieci jest bardziej skomplikowane niż stawianie serwera LAN?

Jak wy gracie?

Rozumiem, że chcesz grać używając łącza bezprzewodowego we własnej sieci lokalnej nie w sieci globalnej, czyli w internecie tak?

Ping może być wyższy niż na kablu choć jak ja grywałem na bezprzewodówce to kręciło się koło 50ms ale gdy coś Ci zakłóci sygnał to ping może podskoczyć albo “zamrozi” Cię na serwerze i prawdopodobnie z niego wyrzuci. Jeśli chcesz grać we własnej sieci domowej pomiędzy kilkoma komputerami to problemu nie ma, ja tak grałem ze znajomym w sieci osiedlowej. Najlepiej postaw serwer na swoim komputerze, wtedy będziesz miał zerowy ping no bo nie musisz się łączyć z serwerem.

Tak poza tym nie rozumiem co masz na myśli pod pojęciem stawianie serwer LAN. Jeśli chodzi Ci o stawianie serwera dla gry to przeważnie wystarczy uruchomić grę, założyć w niej serwer a reszta komputerów w sieci po przeskanowaniu dostępnych serwerów po prostu się podłączy i nie ważne czy łączysz się przewodowo czy bezprzewodowo.

Pozdrawiam!

Taranos , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych pytań w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978

Tak, chodziło mi o granie tylko wewnątrz sieci bezprzewodowej którą chce założyć w domu.

Czyli z tego co rozumiem to jak będę grał przez WLAN to ping będę miał taki sam jak na LAN-ie, około 3-4 ms?

Tak, ping będzie oscylował w granicach 5ms jak masz dobry sygnał bez zakłóceń. Jednak na czas samej gry możesz wyłączyć szyfrowanie sieci Wifi, które może powodować lekkie opóźnienia, choć i tak wątpię aby przekroczyło 10ms ale jak postawisz serwer na własnym komputerze w grze to będziesz miał ping równy 0, ponieważ nie będziesz wysyłał pakietów do serwera, czyli brak opóźnienia a jedyne opóźnienia jakie mogą wystąpić to zamułka komputera :wink:

Jak chcesz stawiać serwer na specjalnie przeznaczonym do tego komputerze i dopiero z nim się łączyć to ping będą mieli a przynajmniej powinni mieć wszyscy mniej więcej taki sam. Przynajmniej jak ja grałem kiedyś w sieci osiedlowej to ping rzadko przekraczał 10ms ale tu trzeba brać pod uwagę, że pomiędzy blokami są jeszcze dodatkowe urządzenia mogące powodować opóźnienia w przesyłaniu pakietów u Ciebie będzie to pewnie tylko router albo komputery połączone kablem bądź bezprzewodowo.

Pozdrawiam!

Ok dzięki za pomoc