PING z niewiadomych powodów

Witam.
Mam problem (Windows Vista) z naprawdę denerwującym PINGiem w grze. Dziwnie się zachowuje a mianowicie, chwilkę jest okey (czasami po 30 sek, czasami po 2 minutach) Momentalnie podskakuje na tyle wysoko iż wyrzuca mnie z serwera (jest tam limit 300 ping). Najdziwniejsze w tym jest to że to się dzieje jak akurat nic nie robię [stoję w miejscu i się nie ruszam] Gdy gram normalnie też szaleje ale nie do takiego stopnia by przekroczył 300 (Czasami się zdarzy że przekroczy i mnie wyrzuci ale sporadycznie) - zresztą to zależy od nastroju komputera że tak powiem :/ 
Nie jest to na pewno wina internetu gdyż na innych PC w domu nie ma tego problemu a internet mam 50tkę. Dodam że nie dawno wszystko było okey nic się nie działo, mam tak od hmm jakiegoś tygodnia jak mi się jakaś Aktualizacja zrobiła na SP2 o ilę mnie pamięć nie myli, od tego momentu zaczęło się wszystko chrzanić :/ 

Próbowałem już naprawdę chyba wszystkiego co w internecie znalazłem i nic nie pomaga, za cholerę nie wiem co z tym zrobić i jak to postawić na nogi :/ 
Ma ktoś jakieś pomysły ? Był bym ogrooomnie wdzięczny!
Pozdrawiam

Monitorowałem Sieć w Menadżerze Zadań i wykorzystanie jest od 0% do 0,01% :confused: przy włączonej grze (zminimalizowanej) a PING dalej skacze, skąd to wiem ? po wejściu ponownie w gre z paska widnieję informacja o wyrzuceniu mnie z serwera za zbyt wysoki PING. 

Czy ta Aktualizacja z SP2 mogła coś namieszać ? Bo nie wiem czy jest sens zmieniania SP.

 

 

Jest jakaś możliwość zmiany z SP2 na Sp1 bez ponownego instalowania Winda ?
Pluje mi teraz “Kompilacją 6002” na którą nawet kod nie działa… Po restarcie jest ponowny problem - niby wszystko okey przebiega ale po restarcie systemu znów on się pojawia… 
Nie jestem pewien czy jest SP3 do Visty (z tego co pamiętam to już Windows 7) ale mogę się mylić. Czy to by pomogło cokolwiek ?
Nie chcę robić formata bo robiłem go już miesiąc temu, no co miesiąc będę miał robić format ? to bezsensowne…  
Dajcie jakieś porady co i jak. Dziękuję z góry.

 

Nikt nie jest w stanie mi czegoś doradzić? w jakiś sposób pomóc :frowning: ?

Z tego co mówisz to tak. Z tego co piszą w internecie SP2 nie wnosi nic nowego i nie jest tak przydatny jak SP1

 

Na początek wyłącz wszystkie programy w tle łączne z antywirusem i uruchom grę.

Jeśli nie pomogło to usuń SP2  http://www.labnol.org/software/uninstall-windows-vista-sp2/8342/

Po wyłączeniu wszystkiego - bez różnicy
Po Odinstalowaniu (komputer zaczął szybciej chodzić) lecz Ping dalej występuje (już nie tak często - ale jest :/)
Jakieś jeszcze pomysły ?

Skoro SP2 usunąłeś to powinieneś chyba wyłączyć usługę aktualizacji systemu, żeby przypadkowo nie wrócił. Nie zaszkodzi wyłączyć też inne zbędne usługi. Tutaj masz jakiś poradnik: https://blog.tkacz.pro/optymalizacja-windows-vista-poradnik/

Dodam, że nie czytałem całego. Możesz również wykorzystać inne porady, które tam są.