Pingowanie-Jak?Oraz jak sie pozbyć?

Witam!

Od paru dni ktos mnie pinguje (w pewnych momentach internet poprostu zwalnia!! i na gg mi pisze “hehe ale cie lubie pingowac” …

Uzywam Kis 7 (myslalem,ze firewall usunie ten problem)…

Ktos wie jak sie tego pozbyc?=|Nie mozna grac w gry online;/

Podaj loga z HijackThis.

Log wygląda na czysty.

Widzę że masz IE6, lepiej aktualizuj go do siódemki.

GG też zainstaluj nowsze, o ile jej nie masz.

Aha, włącz Windows Update i zainstaluj wszystkie aktualizacje.

Lub też zassaj Autopatchera.

GG nie mam (Uzywam tlena;)) Aktulizacje mam full ;| +autopatcher

Wątpie,ze mam jakiegos vira… ktoś mi pinguje neta poprostu przez moje ip;/ i nie wiem jak sie pozbyc bo firewall nie pomaga

Wyłącz opcje peer-to-peer w ustawieniach komunikatora.

Wtedy Twoje ip nie będzie widoczne :wink:

Pozdrawiam :wink:

  1. Nie znam KIS-a ale myślę, że gdzieś tam powinna być… przeszukaj opcje i ew. pomoc programu na temat blokowania ataków typu flood albo DoS (masowe połączenia mające na celu np. zawieszenie komputera ofiary lub zablokowania mu połączenia sieciowego).

  2. Postaraj się zidentyfikować “hakiera”. Coś mi sie widzi (tekst na gg, po polsku), że jesteś w jakiejś sieci LNA (kablówka, radiówka, itp) i to jakiś Twój, hmm… kolega sobie dowcipy robi.

Wyłącz wszystkie programy korzystające z internetu (najlepiej wtedy, kiedy zauważysz “atak” i Start -Uruchom -> cmd.exe -> netstat -oa. Zobacz z jakiego adresu jest najwięcej połączeń (USTANOWIONO i OCZEKIWANIE ZAMKNIĘCIA). Jak już zidentyfikujesz i:

  • znasz gościa i jesteś od niego większy - wiesz co robić :smiley:

  • znasz gościa ale on jest większy - kontaktuj się z administratorem sieci

  • adres jest spoza Twojej sieci - namierz go (jego sieć) korzystając z jakiejś wersji whois (choćby online przez WWW) i napisz maila do administracji tej sieci, do działu abuse.

Tylko tyle możesz zrobić. Przed pingowaniem się nie uchronisz.

W tlenie nie ma takiej opcji peer-to-peer lub nie widze jej=|

Ktos moze podac gdzie ona jest?

@goomish

Kis nie ma takiej funkcji…

A nie można po prostu zablokować polecenia ping w firewallu?

Nie ma takiej funkcji,podaj mi nazwe firewalla ktory to zablokuje…(kis blokowal mi to przez 1 miesiac poczym pingowiec znalazl inny sposob):expressionless:

Ja używam Sygate Personal Firewall i tam można zablokować każdą aplikację (także polecenie ping, tracert itp.), ale czy to rozwiąże twoje problemy nie wiem.

Ja używam zone alarm security i takie sytuacje jak pingowanie mojego łącza nie mają miejsca.

Po pierwsze ten “haker” to jakiś twój znajomy

Bo nigdy w życiu nie słyszałem żeby kogoś cieszyło pingowanie.

Po drugie Bardzo mu zależy żebyś się irytował

A mógłbyś podać co to za necik?

lan/dsl? czy co?