Pingowanie komputera na DHCP nie odpowiada

(Kingazorii) #1

Witam,

Prosze mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje - bo nie rozumiem :slight_smile:

Mam Server Windows 2012

192.168.0.1 / 255.255.255.0 - wszystko tam działa, drugi serwer podpięty, widzą siebie i jest OK. Firewalle są wszędzie wyłączone.

Uruchomiłam ostatnio Windows7 i w karcie sieciowej ustawilam DNS pierwszego serwer (192.168.0.1).

I mimo, ze widziałam na serwerze, że DHCP jest zajęte przez Win7 (192.168.0.3), to Win7 np. nie otwierał testowej strony IIS  a ping z serwera wygladał tak:

DHCP z 3klientem.PNG

Jak może być "unreachable", skoro jest to IP pingującego serwera?

Ping z Win7

Tutaj też nie rozumiem, jak Win7 nie pinguje adresu, który dostał z serwera.

Ogólnie dodałam potem w Win7 w karcie sieciowej stałe IP (192.168.0.3) no i maskę.

Wszystko zaczęło działać

A czy mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego tak się stało? Czy skoro serwer DHCP rozdał IP, to komputer, który je otrzymał nie powinien jednocześnie właśnie tego IP pingować?

(Mark7) #2

Komputery podpięte są bezpośrednio do siebie (switch) czy przez router? Jeśli przez router to serwer DHCP jest na nim (a nie na Win Server) i z niego dostaje IP Win 7.

(kowi384) #3

A to niby dlaczego ? wszystko zależy od konfiguracji tej sieci, może sobie być i tu i tu.

Skonfiguruj Win7 jeszcze raz aby brał adres z DHCP i wklej wynik ipconfig /all ze wszystkich stacji, zapewne zła konfiguracja DHCP

(Mark7) #4

No to właśnie dlatego się pytam - jak skonfigurowana jest sieć czyli skąd Win 7 pobiera swój adres IP ?.

(Kingazorii) #5

Win 7 pobierał swój adres IP z serwera DHCP z puli scope, który  utworzyłam na windows server 2012.

Ogólnie problem nie został rozwiązany, jednak nie korzystałam ze swojego komputera i nie za bardzo mam jak umieścić innych screenow.

Niemniej jednak nadal nie wiem o co chodziło. Na szczęscie mam już nowy komputer i nowy problem z DNS, który chyba umieszczę w kolejnym temacie.