Pingowanie komputera na DHCP nie odpowiada

Witam,

 

Prosze mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje - bo nie rozumiem :slight_smile:

Mam Server Windows 2012

192.168.0.1 / 255.255.255.0 - wszystko tam działa, drugi serwer podpięty, widzą siebie i jest OK. Firewalle są wszędzie wyłączone.

Uruchomiłam ostatnio Windows7 i w karcie sieciowej ustawilam DNS pierwszego serwer (192.168.0.1).

I mimo, ze widziałam na serwerze, że DHCP jest zajęte przez Win7 (192.168.0.3), to Win7 np. nie otwierał testowej strony IIS  a ping z serwera wygladał tak:

 

 

DHCP z 3klientem.PNG

 

Jak może być “unreachable”, skoro jest to IP pingującego serwera?

 

Ping z Win7

 

 

Tutaj też nie rozumiem, jak Win7 nie pinguje adresu, który dostał z serwera.

 

Ogólnie dodałam potem w Win7 w karcie sieciowej stałe IP (192.168.0.3) no i maskę.

 

Wszystko zaczęło działać

 

 

A czy mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego tak się stało? Czy skoro serwer DHCP rozdał IP, to komputer, który je otrzymał nie powinien jednocześnie właśnie tego IP pingować?

 

 

Komputery podpięte są bezpośrednio do siebie (switch) czy przez router? Jeśli przez router to serwer DHCP jest na nim (a nie na Win Server) i z niego dostaje IP Win 7.

A to niby dlaczego ? wszystko zależy od konfiguracji tej sieci, może sobie być i tu i tu.

 

Skonfiguruj Win7 jeszcze raz aby brał adres z DHCP i wklej wynik ipconfig /all ze wszystkich stacji, zapewne zła konfiguracja DHCP

 

No to właśnie dlatego się pytam - jak skonfigurowana jest sieć czyli skąd Win 7 pobiera swój adres IP ?.

Win 7 pobierał swój adres IP z serwera DHCP z puli scope, który  utworzyłam na windows server 2012.

Ogólnie problem nie został rozwiązany, jednak nie korzystałam ze swojego komputera i nie za bardzo mam jak umieścić innych screenow.

 

Niemniej jednak nadal nie wiem o co chodziło. Na szczęscie mam już nowy komputer i nowy problem z DNS, który chyba umieszczę w kolejnym temacie.