Pingowanie

Witam

Otóż, mój problem polega na tym, że cały czas ktoś wysyła do mnie pakiety. Ping jest rodzaju Echo Request (typ 8). Zdarzyło mi się to dzisiaj kilkakrotnie. Najpierw gość, który to robi chciał bym go autoryzowała na Skype (wiem, że to ten sam klient bo adres IP wewnętrzny się zgadza), teraz ze Skype się wylogował (zmienił najprawdopodobniej swój nik). Na szczęście mam zaporę Kerio i utworzyłam regułę, żeby z tego adresu IP nie otrzymywać pakietów. Mam pytanko czy to aby wystarczy?

Nie wdając się w szczegółowy opis zabezpieczeń można powiedzieć, że w tym przypadku wystarczy Ci zablokowanie IP z którego pingowany jest Twój komputer, jeżeli ustawiłaś blokowanie wszystkiego dla tego adresu tzn. wszystkich portów.

Nie używałem Kerio więc nie wiem czy ma możliwość generalnie blokady ping z WAN, jeśli tak to ją włącz (mam taką funkcje na swoim routerze sprzętowym). Nie ma jednak 100% zabezpieczeń na komputery, myślę że o tym wiesz ale to co robisz w tej sprawie daje Ci względne bezpieczeństwo.

Jeżeli chcesz to możesz jeszcze napisać w jaki sposób korzystasz z NET’a, czy jesteś w jakieś sieci LAN czy poprzez kabel tv albo Neostradę itd.

Pozdrawiam 8)

Witam

Mam system Win XP, i mam internet z kablówki. Napisałam ten post, ponieważ jestem zaniepokojona. Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja, żeby ktoś tyle razy usilnie pingował mój komputer.

Z początku jedynie blokowałam ręcznie, później zablokowałam gościa na stałe (myślałam, że to przypadek, liczyłam, że się jedynie “bawi”). Gość jest nie z mojej sieci. Poznałabym po IP.

Masz zew czy wew IP?

Witam ponownie

Mam jego IP wewnętrzne : 10.9.239.219. Dziś ponownie miałam ostrzeżenie z zapory. IP z naszej sieci wewnętrzne zaczynają się na

10.9.2.xxx

Witam, co dotego pigowania to w “Komputer Świat Ekspert” nr 5 z 2003, str.24, jest fajna porada o “…wyłączeniu ping’a za pomocą machanizmu IPSEC (IP Security).”

Witam

Dzięki peef_36. Spróbuję. (Jednak ten gostek jest z mojej sieci)Sprawdziłam na stronce http://www.ripe.net. A ten numer komputer świat poczytam sobie z miłą chęcią. Dzięki za odzewy w mojej sprawie. Pozdrawiam :lol:

no to jak jest z twojej sieci to powinnas go …zlinczować… :smiley: