Pinnacle PCTV 7010iX + Windows 7 = Nie działa

Witam!

Ostatnio pożyczyłem od znajomego tuner telewizyjny Pinnacle PCTV 7010iX celem pozgrywania starych VHSów na płytki i być może pooglądania TV u siebie w pokoju. Ów go nie potrzebował ponieważ nie działał na jego Viście, ale że na Viście nie działa wiele różnych rzeczy a i on nie jest orłem jeśli chodzi o obsługę komputera to pomyślałem, że ja z pewnością zrobię ze sprzętu pożytek z pomocą swojego Windowsa 7.

Niestety Tuner wciąż jedynie ładnie wygląda we wnętrzu obudowy mojego PieCyka. Sterowniki Windows znalazł sam a na płycie znalazłem program PCTV TV Center Pro w wersji 4.9. Ten, przy pierwszej próbie instalacji stwierdził, że “oprogramowanie nie jest kompatybilne z tym systemem operacyjnym”, jednak do współpracy przekonał go tryb zgodności. Gdy jednak dwu-kliknąłem na nową ikonkę na swym pulpicie okazało się, że małe okienko z grafiką programu wyświetla się przez sekundę, góra dwie a później ustępuje pola komunikatowi systemowemu głoszącemu, że “Program przestał działać”. Oczywiście bez względu na moje dalsze działania program się wyłącza. Nie pomaga odpalanie jako Admin, zgodność i inne standardowe rozwiązania. Po wejściu do ostawień (Służy do tego oddzielny skrót) wszystko jednak działa, kanały zostają znalezione i nawet można je oglądać choć tylko w miniaturowym okienku podglądu. Można więc wnioskować, że sterowniki są jak najbardziej sprawne i wina nie leży po ich stronie.

Chwila spędzona na stronie producenta mówi, że… nie jest to już producent tego sprzętu. Czyt. firma odsprzedała obsługę swoich tunerów. Szkoda tylko, że nie bardzo wiadomo komu. Ale nic to. Chwila z wujkiem Googlem i pobrane zostały dwie nowsze wersje programu PCTV - 5.4 oraz 6.4. Cudownie, obie się uruchamiają! Ale na tym kończy się ich funkcjonalność. Nie można złapać żadnego programu. Prawdopodobnie wina leży po stronie specyfikacji nowszych wersji programu - nie były one pisane ze wsparciem dla tego modelu tunera.

Finalnie okazuje się, że w starszej wersji programu owszem, karta działa, ale program nie uruchamia się poprawnie. Jego nowsze wersje włączają się normalnie, z tym, że nie wspierają sprzętu - czyli nie wykazuje on sprawności. Nie mam, niestety, czasu na dłuuugie. nocne googlowanie więc zwracam się do was, drodzy forumowicze: czy ktoś z was ma na karku doświadczenia którymi mógłby się podzielić z potrzebującym pomocy kolegą?

PS. Karta nie działa również z Windows Media Center. Kilka innych programów, które ściągnąłem już w międzyczasie (Usunięte w ataku furii więc nie wiem jak się owe zwały…) też nie spełniły swojej roli…

PSS. Bardziej zależy mi na możliwości zgranie kaset na płyty. Jeśli więc znacie sposób który pozwala chociaż na to, będę wdzięczny.

PSSS. Mój komputer - o ile się to przyda - to:

Windows 7

Intel Core2 Duo E7200

3GB Ram

GeForce 8800GT

Spróbuj zainstalować sterowniki od producenta ftp://ftp.pctvsystems.com/TV/driver/PCT … 7010ix.zip , te które system sam znalazł nie zawsze muszą działać prawidłowo.