Pinnacle Studio: jak usunąć dźwięk we fragmencie filmu?

witam.

podczas pracy w Pinnacle Studio natknąłem się na następujący problem, którego nie umiem rozwiązać i proszę o pomoc:

montuję w Pinnacle Studio 9.4 własny film. składam go z jednego dużego pliku, który tne na części i układam na osi czasu (to się właśnie nazywa montaż :wink: ). z jednego z elementów mojego filmu, 30 sekundowej sceny chcę usunąć dźwięk (żeby w tle “dzowniła cisza”).

tu zaczyna się problem. używając ikonki po prawej stronie osi czasu - druga ścieżka to dźwięk. po kliknięciu w ikonkę głośnika, wyłącza mi dźwięk, ale we wszystkich materiałach. a mi chodzi tylko o ten jeden fragment.

doszedłem, metodą prób i błędów, do tego, że poziom dźwięku można “wyzerować”. na osi czasu, na drugiej ścieżce jest dźwięk. pozioma niebieska linia pokazuje jakby “poziom” dźwięku. można ją przy pomocy prawego klikania myszką “zsunąć” na dół (bo biegnie środkiem :wink: )

przy przeglądaniu filmiku w podglądzie Pinnacle, to wyłączyło dźwięk, byłem zadowolony. ale po wyprodukowaniu filmu - okazało się, że w tym fragmencie nie ma ciszy tylko co kilka chwil odzywa się takie “bip, bip” (mało to profesjonalne określenie, ale to tak właśnie robi “bip” - chwilka ciszy i znów - “bip”).

czy ktoś z was zetknął się z tym i może ewentualnie coś poradzić.

jak wymyśliłem tylko łopatologiczne rozwiązanie, które jednak mnie nie satystfakcjonuje: ten którki fragmencik wyprodukować jako osbny film, z wyłączeniem dźwięku kompletnym, poprzez kliknięcie na ikonkę głośnika z prawej strony i następnie, w kolejnym projekcie, dołączenie go jak “cichego z natury”. to mnie jednak nie satysfakcjonuje, bo jest to, jakkolwiek by to nie zabrzmiało, mało profesjonalne. i chyba nie po to mam dobry program do montażu, by takie tricki uskuteczniać.

a więc - pomocy!! :wink:

przybornik/ zmień głośność

tego próbowałeś ?

można tym w dowolnym momencie filmu zmienić głośność

Moim zdaniem musisz skorzystać z opcji " split the selected clip…’ (jest to małą ikonka pod ekranem podglądu filmu) i w ten sposób odseparować porządany fragment filmu. Zostanie utworzony nowy klip. Dopiero na nim kombinować z wyciszaniem dźwięku.

powodzenia

dziękuję, spróbuję tych dwóch rozwiązań i dam znać.

Odseparuj ten fragment filmu, który chcesz wyciszyć (możesz tak jak radził Pieczywo). Potem zablokuj ścieżkę video. W tym celu kliknij na ikonkę kłódki po prawej na wysokości ścieżki video. Teraz usuń te 30 sekund audio. W powstałą dziurę wklej spreparowane na kompie 30 sekund ciszy. Jeżeli masz Pinnacle po polsku to powinieneś to o czym pisałem znależć w pomocy programu.