Pionner S-DV370 Podpięcie surround pod kompter

Zazwyczaj tak to wygląda, każdy głośnik podłączasz kablem, każdy kabel to dwa przewody + i -.
Choć nie do końca ale to temat nie na dziś.

Ja osobiście bym się tego Pioneer’a pozbył i kupił lub uzbierał na jakąś Yamahę lub Onkyo z 5.1

Gość to dopiero kupił…
Ja bym na to nawet nie spojrzał ale twoja propozycja może się udać.
Puścić to i zainwestować w coś normalnego.

co mi proponujecie jesli chodzi o w miare tani moze byc uzywka co spelmnia moje oczekiwania mianowicie podlaczenie tych wszystkich glonikow pod kompa

Sorki, niedoczytałem.

@energy.biz Popatrz na Yamahę, Onyo lub ew. Sony. Jednak tego trzeciego bym odstawił na koniec. Ja mam Yamahę R-N402D, ale ona jest stereofoniczna. Producent oferuje jednak sprzęt Surround’owy. Zaletami tej mojej Yamahy są też Bluetooth i funkcje sieciowe. Dzięki nim możesz streamować muzykę z radia internetowego, Spotify ty innej usługi, a także serwera NAS. Poza tym ma złącza Optyczne i Coax. Patrz, aby wybierany sprzęt miał optyka lub coax’a. W razie pytań, pisz.

i wystarczy mi ten dekoder (wgl jak to sie nazywa) a glosniki moge zostawic te co mam

No cóż - jest tak, jak napisał @Veers - nie uzyskasz dźwięku 5.1 na tym sprzęcie podłączając źródło wejściem stereo.

hmm, to zależy od ich impedancji i mocy. To się nazywa "amplituner lub wzmacniacz (bez radia). Jeśli twoje kolumny mają 4 omy impedancji, to szukaj sprzętu 4-omowego. Podobnie, jak mają 8 omów impedancji.

Co do mocy, to muszę wiedzieć jakie masz kolumny. Bo to nie muszą być wcale Pioneer’owskie.

4 ohma

Tak, ona ma 4 omy - a w zasadzie ja nie wiem, czy ona nie ma przełącznika. Niektóre amplitunery mają.

Ona jest tylko stereo - ty szukaj sprzętu 5.1

Każdy normalny amplituner kina domowego zniszczy te pierdziawki, zakładam że nie mają więcej niż 5W.
Zakładam też że nie są to normalne głośniki a dają jedynie średnie i wysokie pasmo, resztę daje ten pasywny niby subwoofer…
Nie zatrzymuje tego, sprzedaj, to nijak nie zagra z normalnym amplitunerem.

Takie niezbędne minimum jak chcesz koniecznie 5,1.
Ewentualnie dedykowany zestaw 5,1 do komputera.

Dlatego pytałem o to jakie masz kolumny i głośniki. Ja do tej swojej Yamahy podpiąłem PureAcustics Nova 6F

Pure Acoustics NOVA 6 (czarny połysk) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Łupią tak, że mucha nie siada. Podobno mają 220W mocy, ale ja bym polenizował.

na kazdym glosniku pisze ze 60w

Wysłałem ci linka do wersji 5.1

Ja mam zestaw stereo:
YAMAHA Pure Acoustics NOVA 6 czarny para - Opinie i ceny na Ceneo.pl

nic mi nie dadza glosniki jak nie mam aplitunera

Czyli podsumowując mam do dupy sprzet na ktorym moge tylko sluchac stereo z kompa
jedyne wyjscie to zostawic glosniki i wymienic wzmaczniac na lepszy a glosniki zostawic

Albo w ogóle zrezygnować i kupić typowo głośniki 5.1 do komputera. Jakieś creative’y czy Logitech’y.

lepiej mysle ze na tych 60w zostac i zmienic amplituner

Jeżeli wierzysz że mają 60W to jesteś naiwny.
Jeżeli wytrzymają więcej niż 10W to możesz być dumny.
Nie podłączaj tego dziadostwa pod normalny amplituner, pozbądź się tego w całości i kup normalne głośniki.