Piórko i tablet Pentagram ThinType

Od bardzo niedawna posiadam tablet graficzny Pentagram ThinType i napotkałam pewien problem… kursor nie porusza się gdy przesuwam piórkiem nad powierzchnią tabletu tylko gdy nieco do niego przycisnę. Nie działają mi także przyciski na piórku , które wyznaczają prawy i lewy przycisk myszy. Zauważyłam ze gdy przycisnę obojętnie który z tych przycisków kursor rzeczywiście się porusza nawet gdy nie dotykam tabletu, jednak uważam, że tak nie powinno być. Sądzę, że to kwestia oprogramowania, jednak nie mam pojęcia jak to naprawić. Posiadam system Windows 7, a sterowniki wzięłam ze strony producenta gdyż : 1) płyta nie do końca mi działa , 2) sterowniki w niej zawarte były na xp oraz viste.

Bardzo prosze o pomoc :c

A czy przypadkiem piórko nie spadło ci czasem na podłogę?

Bo mi to wygląda raczej na usterkę tkwiącą w piórku niż w oprogramowaniu.

Podobny problem miałem gdy po którymś upadku piórka przesunęła się w nim cewka.

Metodą prób i błędów rozwiązałem swój problem lekko stukając piórkiem o blat biurka tak aby cewka wróciła na swoje miejsce.

To czy trzeba było postukać trzymając je normalnie czy do góry nogami to musiałem sprawdzić doświadczalnie.

W twoim przypadku, jeśli to jest ta sama przyczyna co u mnie (objawy miałem takie same) to lekkie po pukanie górną częścią piórka w blat powinno przywrócić jego normalne działanie.

Ewentualnie zakup nowego piórka powinien rozwiązać problem (jeśli faktycznie to w piórku tkwi przyczyna).

Wszystko trzyma się jak należy, a piórko przechowuję w plastikowym pudełku więc wątpię by to mogło być przyczyną. Ale możliwe, że problem tkwi w samym piórku.

Zaczekam jeszcze na inne rady, może znajdzie się coś bezpieczniejszego, bo nie mam długo styczności z tabletem i boję się, że to by mogło jeszcze bardziej zepsuć piórko niż naprawić.

No tak, piórka są dość delikatne i łatwo je uszkodzić.

Czasem wystarczy że ci raz spadnie na podłogę i może się w środku przesunąć cewka (niby jest ona przyklejona ale może się odkleić przy większym uderzeniu pionowym) lub może się co odłamać.

W moim przypadku to właśnie przesunięcie cewki było źródłem problemu a objawy były takie same.

Co prawda ja mam tablet Lifetec (Medion/Tewion) ale sterowniki pasują też od Pentagrama i nawet piórko teraz mam od Pentagrama (mam dokładnie takie jak na tym foto: http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/vega/n … type_1.jpg) bo zmieniłem jak już nie byłem w stanie mojego naprawić.