Pióro C-Pen, albo inne urządzenie do linearnego wprowadzania tekstu

Szukam jakieś urządzenia, które potrafiłoby wprowadzać tekst do edytora z książki. Nie chcę skanować całej strony, ale kilka linijek. Jak sprawdzają się w tym przypadku produkty C-Pen? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Ewentualnie może jakiś dobry skaner ręczny, ale powinien mieć sprawny mechanizm OCR. Jetem skłonny wydać około 600 zł.

Lepszym rozwiązaniem jest oddzielny mechanizm ocr, w zasadzie pozostaje jedynie finereader, co prawda licencja nie jest najtańsza ale to w sumie jedyny skuteczny program i jest stale rozwijany. Testowałem wiele darmowych i to była tragedia. Do firmy kupiłem zestaw licencji od dystrybutora https://www.autoid.pl/ i jestem zadowolony, mają dobre wsparcie, jest możliwość korzystania z chmury itp. Więc moim zdaniem nie ma co kupować kombajnu skanera ręcznego z ocr, lepiej kupić sam skaner ręczny bez dodatkowego oprogramowania bo jest większy wybór i niższe ceny.

Dziękuję za odpowiedź.

Kupiłem skaner ręczny MediaTech MT 4090 i daje radę. Łatwo się go przenosi, dobra jakość obrazu. Bardzo poręczny. Do biblioteki - jak znalazł.

Jest w komplecie oprogramowanie Abby Screenschot Reader i z rozpoznawaniem tekstu nawet sobie radzi.