Pipczący buzer płyty głównej

Witam.

Od startu komputera przez cały czas (zdarza się że ucichnie) hałasuje buzer/pipczyk od płyty głównej. Komputer prócz tego sprawuje się jak zawsze tzn. wszystko hula. Aktualizowałem bios płyty głównej. Z tego co wyszukałem w necie ma to związek z temperaturą CPU (lato wiadomo :lol: ) lecz procek się nie przegrzewa (60-65*C).

Mój konfig:

CPU:C2D E8400

Płyta główna:Foxconn P35A (bios AWARD)

Grafa:Inno3D 8800 GTS 512

Ram:Kingston 2 GB DDR2

Zasiłka:jakiś Chieftech 500W

Pomóżcie! Tak wkurza ta melodyjka, że zaraz obetnę ten buzer :twisted:

Jakie pipczenia są?

Po 2 tony identycznej długości.

Długie, krótkie?

Tak po 1,5 sekundy.

Witaj.

Przestaw w biosie alarm temperatury na wyższą wartość i będzie cisza.

Właśnie oto chodzi, że nie mogę tego znaleźć. BIOS AWARD, dziś aktualizowany. To zapewne uciszyło by brzęczyk. W Biosie znalazłem jedynie regulacje wiatraka przy określonych temperaturach (są 4 “stopnie” tzn. słabo dmucha, średnio itd.).

Dodane 20.07.2010 (Wt) 20:07

Nikt nie jest wstanie mi pomóc? Gdzie znajdę opcje odpowiedzialną za alarmowanie za wysokiej temperatury?

EDIT

Do moich postów wkradł się błąd. Moja płyta nie ma biosu AWARD lecz AMI.

Dodane 20.07.2010 (Wt) 21:35

Już chyba doszedłem o co chodzi. Na obudowie mam bajerancki wyświetlacz, spojrzałem na niego i ujrzałem skaczące tempo wentylatora. Sprawdziłem w biosie i faktycznie w momencie odgrywania melodyjki tempo skacze (cholerne kłaki). Przeczyszczę kompa i zobaczę czy to coś da. Teraz obroty są dość równe i nie pipczy. Może jutro go przeczyszczę.

Dodane 21.07.2010 (Śr) 10:46

Komputer przeczyszczony, wiatraki chodzą w równym tempie i melodyjka ustała. Problem wygląda na rozwiązany.