Piracki Windows 7

mojemu koledze padł Windows 7 i pobrał piracki septup kilka dni później dał informatykowi do formatu gość odkrył pirata ale nie zgłosił.Czy pobranie samego septup’a jest przestępstwem

Czym jest “septup”?

Jeśli miał oryginalnego Windowsa (nalepka + dowód zakupu) to pobranie płyty nie jest nielegalne, ale w przeciwnym wypadku jest to nielegalne i jest to przestępstwo.

Jeśli pobrałeś obraz ISO oryginalnej płyty OEM i zainstalowałeś oraz aktywowałeś używając klucza z naklejki COA na spodzie notebooka to nie ma problemu - nic Ci nie grozi - wszystko jest legalne.

Jeśli natomiast pobrałeś zmodyfikowany obraz ISO, który np. nie wymaga aktywacji albo użyłeś aplikacji do ominięcia procesu aktywacji to jesteś piratem i niedługo zapuka do Twoich drzwi policja*. To, że posiadasz legalną licencję nie zwalnia Cię z odpowiedzialności za używanie oprogramowania w niezgodny z licencją sposób.

:roll:

* żarcik

Nie da się wykryć piracki Windows, do póki nie wrzuci się do systemu faktyczne Crack. Inny Serial tez nie ma zbytniego znaczenia dla informatyka, o ile nie użyje specjalnego programiku do odczytania serialu. A to nie jest powodem zawracania głowy klientowi przez informatyka. Bo można mieć nalepkę kupnego komputera z Windows 7 64bit Home Premium, a kupić sobie osobno Windows 7 Ultimate, bo mam taki kaprys. I ze mną był podobny problem, bo zrobiłam format laptopa. A zakładając od nowa, pomyliłam serial z innego mojego komputera PC, gdzie przyszedł z Windows 7 Ultimate. Wpisałam przez pomyłkę serial z Windows 7 Ultimate do laptopa. I nie przeszłam aktywacji, wiec rutynowo za telefon, wykręciłam numer i automat podając cyferki, aktualizował mi laptopa. Po czasie się połapałam, dlaczego przy uruchomieniu się Windows, pokazuje mi Ultimate. Za dużo mam w pudelku różnych Windows i seriali.