Piracki xp na kompie z salonu

(Geralt Z Rivii666) #1

mój kuzyn ostanio zakupił kompa w sklepie hardsoft zapłacił za licencje do xp ale za każdym razem kiedy komp sie włącza wyskakuje komunikat że sprawdzanie legalności windowsa na tym komputerze przyniosło negatywny wynik

co powinien zrobić w tym przypadku??

(adam749) #2

Iść do tego sklepu i sie dowiedzieć co nie tak..

(Cosik Ktosik) #3

Jak nie pomogą i Masz dowód zakupu, to ja osobiście zawiadomiłbym policję.

(Geralt Z Rivii666) #4

a jesli to nie poskutkuje gdzie to zgłosić??

(Cosik Ktosik) #5

Policja lub rzecznik praw konsumenta (ale musisz mieć dowód zakupu).

(Geralt Z Rivii666) #6

paragon fiskalny i gwarancja wystarczą :?:

(BiałyPL) #7

Ja miałem to samo, przeinstalowałem system i działa już wwszystko poprawnie.

(Binio21) #8

A aktywował twój kuzyn windowsa ? :slight_smile:

(Technocoms) #9

Zdarzają się też przypadki ,że wynik testów Genuine Advantage Validation nawet w przypadku oryginalnego Windowsa dają wynik negatywny.

(Geralt Z Rivii666) #10

tak aktywował i ten problem nie zaczął się odrazu dopiero po jakimś czasie

(Kolmar) #11

http://www.microsoft.com/resources/howt ... laylang=pl

(Geralt Z Rivii666) #12

wysłąłem mu ten link jak mi odpowie co z tego wyszło to zobaczymy co da się zrobić

(Kolmar) #13

Powiem tak, najszybciej załatwisz sprawę jak wpierw wyślesz monit do Microsoftu. Nie zgadzam się z moimi przedmówcami. Najpierw sprawę zgłasza się do Microsoftu, policja to ostateczność. Poza tym zgłaszając na policję ta ustaliwszy wcześniej fakty i tak będzie musiała wystąpić do MS. Co do rzecznika praw to już jest totalna pomyłka, sprawa będzie się toczyć i toczyć i nie przyniesie porządanego efektu.

(Geralt Z Rivii666) #14

tak też mu napisałem żeby najpierw zgłośił to do ms

dzięki rokko

(Cosik Ktosik) #15

Najpierw przydałoby się sprawdzić, czy kuzyn ma jakikolwiek dowód zakupu tego windowsa. Co do rzecznika, nie zgodzę się, u mnie rzecznik działa w trybie ekspresowym.

(Geralt Z Rivii666) #16

wiem napewno że ma poragon fiskalny i karte gwarancyjną z datą zakupu

(Kolmar) #17

cosik_ktosik , nie będe dyskutować. Są różni ludzie, jedni się przykładają do swej roboty inni nie. Jednego jestem pewien, rzecznikowi wyjaśnienie tej sytuacji zajmie zdecydowanie więcej czasu niż w przypadku MS lub policji. Wybacz ale nie masz o tym pojęcia.

(Alden Jone) #18

cosik_ktosik: Wszystko zależy od miasta, od rzecznika i tak dalej. Poza tym z rzecznikiem to tak jak pisał rokko: Będzie się to ciągnąć i ciągnąć, więc lepiej se dać spokój.