Piractwo - jaka kara grozi?

Lecą nowe odcinki 9 sezon na HBO.

Na przykład niektórzy dostawcy internetu monitorują aktywność łącza w celu dopatrzenia się, jakich portów używa się przy ściąganiu różnorakich rzeczy. Jeżeli dopatrzą się zbytniej aktywności łącza przy pobieraniu lub uploadzie na tych portach z których korzystają e-mule i torrenty… to zwykle wówczas jest powiadamiana policja i nieszczęście gotowe… Tak przynajmniej mam u swojego dostawcy…

Bodajże Neo tej procedury nie używa…

Nikt nie sprawdza zawartości dysku, tylko ile danych pobierasz i z jakiego portu korzystasz przy pobieraniu danych…

Raz sprawdziłam czy to prawda… Znalazłam link na emule do ściągnięcia FreeBSD… otóż nie dociągnęło się do końca… Zablokowano mi Internet, i do rana następnego dnia byłam bez Internetu. :slight_smile: Kiedy do nich zadzwoniłam, odpowiedzieli, że korzystałam z nieodpowiedniego portu i im router zwariował (ta jasne)… więc wszystko było jasne, że jednak monitorują łącze.

Co do samego piractwa, jako piractwa… Otóż… producenci powinni troszeczkę obniżyć kasę na swoje produkty, i tak czerpią miliony dolarów i jeszcze mają pretensje… Niektóre firmy przesadzają z cenami… Chociaż ich produkty mają odpowiedniki freeware, które czasami przewyższają ilością funkcji… Albo na przykład dystrybutorzy oprogramowania do animacji flash… darmowych wersji, ze świeczką szukać… Pracodawcy chętnie zatrudnią osobę znającą tę metodę tworzenia animacji… I co?? Stać jakiegoś początkującego webmastera na produkty typu Macromedia, czy Swish?? NIE! Chociaż producenci tego programowania wycwanili się podwójnie… wydali publikacje mające na celu nauczyć jak działa ich programowanie, co to jest ActionScript… Po co to, skoro nie stać nikogo na ich oprogramowanie?

Raz pisałam do pewnego dystrybutora oprogramowania o tych publikacjach… Odrzekli, że wiedzą o tym że szerzy się piractwo z użyciem ich oprogramowania… Oni cen nie zmienią, że te osoby same ryzykują, ale niech przynajmniej cokolwiek wiedzą na temat tego oprogramowania którego używają… :o SZOK…

Którą firmę webmasterską, która dopiero stawia kroki na rynku stać na Macromedia Studio (wydatek ok. 2000 zł)… albo na Photoshopa (też około 2000 zł) czy też na Corela?? Żeby zakupić licencje na kilka stanowisk… Mogłabym się założyć, że wiele firm, które idą w tym kierunku ma nielegalne oprogramowanie…

że lecą to wiem bo oglądam ale właśnie interesują mnie sezony od 1 do 7 tego serialu ;]

KahlanAmnell…

ja slyszalem ze niektórzy operatorzy po prostu blokują niektóre porty

ale w emulu mozna sobie ustawic jaki sie tylko podoba port no ale to obojetne i tak wsumie od jakiegos czasu juz nie sciagam duzych ilosci danych ;]