Piractwo: Płyta, Plik (Ograniczenia Licencji)

Mam pytanie dotyczące piractwa.

Czy jeśli kupie sobie program/grę(kupie licencje użytkownika), i jeśli zgubie płytę lub stracę w jakikolwiek sposób pliki, to mogę pożyczyć płytę lub pobrać pliki tego programu, tej gry ?

Czy to nie będzie piractwo ?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Przenoszę do Licencjonowanie.

W przypadku programów / gier / systemów z licencją najważniejszą sprawą jest właśnie ona, nośnik ma drugorzędne znaczenie. Oczywiście mogą wystąpić pewne przypadki, że pożyczenie płyty jest piractwem, ale sądzę, że jest to setny ułamek. W bardzo dużej części płaci się za konkretną licencję i sprawa z jakiej płyty to instalujemy jest nie ważna. W dobie cyfryzacji wszystkiego co się da coraz bardziej nośnik typu płyta przechodzi do lamusa i oprogramowanie można pobrać z internetu, a następnie można je dobrowolnie nagrywać, zgrywać i przegrywać. Nie mogę sobie skojarzyć przypadku gdyby ktoś pożyczenie płyty (bez klucza/licencji) traktował jako piractwo, jedyne co przychodzi do głowy to muzyka na płytach, ale to też jest jakoś uregulowane bodajże, ale nie jestem do końca pewny.

Dzięki :slight_smile: