Piractwo

Co najmniej pół tysiąca osób odpowie za sprzedaż lub kupno nielegalnie skopiowanych płyt. Policja zlokalizowała co prawda tylko dwóch, wspólnie działających dystrybutorów nielegalnych kopii, jednak tym razem postanowiono ścigać także klientów.

Dwaj mieszkający we Wrocławiu piraci (24 i 34 lata) kopiowali i sprzedawali oprogramowanie oraz filmy. Sprzedaż była prowadzona przez internet i reklamowana w prasie.

W mieszkaniach przedsiębiorczych wrocławian zabezpieczono ponad 4 tysiące nielegalnie skopiowanych płyt. Piraci mogli na swoim procederze zarobić około 10 tysięcy złotych.

Nie ma wątpliwości co do tego, że interes nie mógłby tak rozkwitnąć bez klientów. Jako że świadome kupowanie skopiowanych nielegalnie materiałów także jest przestępstwem, policjanci postanowili dać nauczkę tym, którzy napędzali cały biznes.

Policja dotarła już do ponad 500 klientów z dolnośląskiego i województw ościennych. Zabezpieczono łącznie około 3000 płyt, z czego 1/3 znalazła się w mieszkaniu rekordowego nabywcy.

Co o tym myślicie ? i to goście z Wrocławia :?

Co ja sądzę :?: Za mało takich akcji…

predzej czy pozniej prowadzenie takiej dzialalnosci musialo sie skonczyc :?

**************

jedyne co się nasuwa na myśl:

idioci, a nie piraci :rotfl:

:hahaha:

ostrzezenie jestescie smieszni boze

Złączono Posta : 08.09.2005 (Czw) 15:50

Piractwo rulez:P

Ja dałbym ci jeszcze jedno :-x

=THC=$pider

proponuję dla ochłody zastanowić się nad swoim podejściem do pewnych spraw, w tym czasie kiedy obowiązuje zakaz pisania masz czas na wnikliwą lekturę regulaminu forum O LEGALNYM OPROGRAMOWANIU. Zrób nam przyjemność i jeśli masz tak pisać dalej, to zgłoś się do administratora z prośbą o usunięcie konta. Jeśli uznasz, że już czas na zdjęcie zakazu pisania - skontaktuj się z moderatorem

Aby takich akcji było coraz mniej…

Ja sobie nie wyobrażam dać np. za offica 2003 około 2000zł.

To już trzeba być fra****m…

Ja =THC=$pider popieram w 100%

Kretmen jeśli go popierasz to zachowaj to dla siebie a nie tak jak on rozpowiadasz ze piractwo rules i to jeszcze na forum o legalu ;/

Hahahahha.

Co to wogule za słowa (co niektóre) .

Ci co piszą że takich akcji więcej zastanowili sie czy mają np. Legalną czy oryginalną wersje windowsa , Offica , Corela lub Auto cada ?? Bo ja w to wątpie.

Za Offica XP oryginalnego można teraz kupić dobrej klasy komputer.

Nie twierdze że popieram piractwo i prosze tak nawet nie myśleć , ale nikt tak naprawde nie ma legalnych gier. Przeciętnego człowieka nie stać na to by kupił gre za 100-200 zł którą przejdzie w 3-4 dni !!

Jeśli chcą skończyć z piractwem to niech zakażą sprzedaży nagrywarek cd/dvd i zablokują emule , kazza (ogólnie P2P) i Torrenta :slight_smile: — Tego niezbyt popieram , ale taka prawda.

Duda ale taka jest prawda, nie da się uniknąć piractwa (przynajmniej w moim przypadku) bo wątpie czy byś dał za offica 2000 zł??

Office 2003 kosztuje ok. 450 zł…

Office 2003 za 450 ?? nie zgadzam sie z tym.

440 zł kosztuje owszem ale wersja …SCHOOL EDITION PL BOX (najtańsza)

a office 2003 PROFESSIONAL PL OEM -1680zł w sklepie komputerowym u mnie w Krakowie - czyli wersja normalna - profesjonalna a nie jakaś SCHOOL .

Tu jest cennik wszyskich Offic’ów 2003

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2104

Tylko ten kosztuje 379 zł. :?

No tak, a nie masz żadnego ucznia w rodzinie :?:

A PRO od “SCHOOL” różni się właściwie jedynie brakiem w tym drugim Frontpage’a.

Wiesz mysle że nie ma sensu sie kłócić o to , Ja przykładowo wole Windowsa XP PROFESSIONAL od HOME EDITION , i większośc z was takowego używa xp proff. :slight_smile:

Edition jest okrojonym windowsem krótko mówiąc i wiele rzeczy takich jak gier na nim nie działa.

To zdanie woła o pomstę do nieba… Ja używam Home, bo jest tańszy i ma wszystko, czego potrzebuję.

Poperam tych którzy są przeciwko piractwu :wink: ,ale nie powiem mam kilka(dziesiąt) gier i programów przegranych od kolegów :stuck_out_tongue: ,Z mojej sieci przez program DC++ tez można ściągać gry,programy itp… i ani administratorzy sieci ani userzy nic do tego nie mają.Czyli powinni dać karę tym którzy udostępniają i adminom sieci,że na to pozwalają?? :expressionless: .

Żegnaj, kaczor0.