Pisane komentarzy tylko dla zarejestrowanych!


(Zbillu) #1

Witam, może wprowadzili byś cie komentarze tylko dla zarejestrowanych? bo często jest tak, że nie zarejestrowani użytkownicy pod kilkoma nickami zostawiają dany komentarz pod programem. Przez to wielu ludzi czytając komentarze błędnie bierze z nich przykład. Również głosowanie na dany program powinno być tylko dla zarejestrowanych użytkowników i z wypisaniem jacy użytkownicy na dany program głosowali! W tedy była by jasność, czy to co piszą pod komentarzami to bujda czy prawda. Jeśli już nie chcecie aby zrobić tylko dla zalogowanych to zróbcie tak jak na 90minut.pl, że jest podawany usługodawca internetowy np pisało by tak: public-gprs41152.centertel.pl u innego tak:hello089074145209.chello.pl a jak wiemy każdy tutaj ma inny numer początkowy tak, że po tym można było by poznać kto ile razy w tych samych komentarzach jako nie zalogowany pod różnymi nickami się podpisuje. Bo teraz to wygląda to strasznie!!


(xeth) #2

bez sensu ktoś chce podzielić swoimi doświadczeniami z używania programu to ma specjalnie konto zakładać ?


(Zbillu) #3

heh ty to nazywasz doświadczeniami? to ja ci powiem, że z doświadczenia wiem! że wielu jest takich co wystawia najgorsze oceny lub daje po 5 negatywnych komentarzy pod niezarejestrowanymi nickami jakiemuś programowi bo go nie lubi? i ty nazywasz to doświadczeniami... no comment...


(xeth) #4

a zarejestrowany oczywiście tego nie zrobi


(Zbillu) #5

xeth jest wiele sposobów aby nie można było się ponownie zarejestrować. Wiele stron tak ma, np sprawdzanie IP a jak nie ip to po DNS. Więc da się tylko trzeba chcieć.


(Tajgeer) #6

Przyznam, że pierwszy raz słyszę o czymś takim jak sprawdzanie po DNS :slight_smile:

Przypuśćmy jednak, że osoba rejestrująca się na stronie ma na przykład Neostradę, która ma zmienne IP. Jak myślisz, zarejestruje się po raz kolejny? Wydawać mogłoby się, że ustawienie ciasteczka też dałoby radę, ale przecież można je łatwo usunąć i ominąć blokadę.

Wracając natomiast do głównego wątku, uważam, że możliwość dodania nowego komentarza powinna mieć każda osoba, bez względu na to, czy jest zarejestrowana, czy też nie. Tak jak wspomniał xeth , nic nie stoi na przeszkodzie, aby taka osoba zarejestrowała się i wtedy ze swojego konta wystawiała negatywne oceny. Zabronienie dodawania komentarzy bez potrzeby rejestracji byłoby tym samym, czym blokada pobierania plików dla osób niezarejestrowanych. Nie ma najmniejszego sensu.


(Kpc21) #7

Problem rozwiązany jest w taki sposób, że komentarze osób niezarejestrowanych są sprawdzane przez moderatorów (nie do końca tych samych, co na forum).