Pisanie aplikacji na Windows Phone bez Visual Studio

<p>Chciałbym spróbować swoich sił w pisaniu aplikacji na Windows Phone. Niestety wymagania systemowe Visual Studio (wersji nowszych niż 2010) nie pozwalają mi na pobranie tego programu. (mam wersję 2010 ale ona nie pozwala na tworzenie aplikacji na Windows Phone) Czy istnieje jakiś inny sposób na pisanie aplikacji na ten system? Jakiś inny program czy coś żebym mógł pisać aplikacje na Windows Phone pod Windowsem Vistą?</p>

Próbowałeś?

Istnieje możliwość pisania dla Windows Phone 7.5 z użyciem VS 2010 Express for Windows Phone, który jest w ramach Windows Phone 7.1 SDK: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=27570 i który w wymaganiach systemowych ma jeszcze podany system Windows Vista. Tylko aplikacje dla WP7 pisze się nieco inaczej (używa się Silverlight, nie WinRT) niż dla WP8 i W10M, mają sporo mniej możliwości, ale wciąż zadziałają zarówno na WP8, jak i na W10M.

Musisz mieć przynajmniej Windows 8 lub 10, darmowe Visual Studio 2013 lub 2015 Community, plus odpowiedni komputer, aby móc korzystać z emulatora Windows Phone/Mobile w wersji 8 lub 10.

@kostek135: Ten tekst dotyczy Windows Mobile 6.

Programować, oczywiście że możesz.

Tylko nie skompilujesz.

Tylko nie uruchomisz.

Zdarza się.

jakie wymagania systemowe to uniemożliwiają?