Pisanie kolorowym tekstem w shoutboxie

Na mojej stronce http://www.history.is.net.pl mam shoutboxa w juery . Jak zrobić w nim możliwość pisania kolorem ? chodzi mi o to, że jak już wybiorę sobie jakiś kolor z listy np. czerwony to żebym mógł pisać cały czas tym kolorem w shoutboxie. Żeby zapamiętywało mi wybrany kolor. Tak samo jeśli wybiorę sobie pogrubienie to żebym mógł cały czas pisać pogrubionym tekstem. Jak takie coś zrobić ? Bardzo Was proszę o pomoc w tej sprawie.

czat.php

B I U Kolor Ciemnoczerwony Czerwony Pomarańczowy Brązowy Żółty Zielony Oliwkowy Błękitny Niebieski Ciemnoniebieski Purpurowy Fioletowy Biały Czarny Emotki

<?php $listaEmotek=array(); $listaEmotek[‘graph’]=array(‘biggrin’,‘confused’,‘cool’,‘cry’,‘curve’,‘eek’,‘evil’,‘exclaim’,‘idea’,‘lol’,‘mad’,‘mrgreen’,‘neutral’,‘razz’,‘eusathink’,‘redface’,‘rolleyes’,‘sad’,‘smile’,‘smile2’,‘square’,‘surprised’,‘wink’,‘question’,‘arrow’); $listaEmotek[‘text’]=array(‘:-D’,‘:-?’,‘8-)’,‘:cry:’,‘:-/’,‘:shock:’,‘:evil:’,‘:!:’,‘:idea:’,‘:lol:’,‘:-x’,‘:mrgreen:’,‘:-}’,‘:-P’,‘:-k’,‘:oops:’,‘:roll:’,‘:-(’,‘:-)’,‘:->’,‘:-]’,‘:-o’,‘;-)’,‘:?:’,‘:arrow:’); for ($i=0;$i echo ’ icon_'. $listaEmotek['graph'][$i] .'.gif

‘; return string; } function success(response, status) { if(status == ‘success’) { lastTime = response.time; $(’#daddy-shoutbox-response’).html(’ accept.png

<?php

$listaEmotek=array();

$listaEmotek['graph']=array('biggrin','confused','cool','cry','curve','eek','evil','exclaim','idea','lol','mad','mrgreen','neutral','razz','eusathink','redface','rolleyes','sad','smile','smile2','square','surprised','wink','question','arrow');

$listaEmotek['text']=array(':-D',':-?','8-)',':cry:',':-/',':shock:',':evil:',':!:',':idea:',':lol:',':-x',':mrgreen:',':-}',':-P',':-k',':oops:',':roll:',':-(',':-)',':->',':-]',':-o',';-)',':?:',':arrow:');


for ($i=0;$i
  echo '';

?>[/code]

czemu dałeś ten kod jako PHP? nie prościej było go zrobić w JSie?

Nie znam się zabardzo na JSie dlatego zrobione to zostało w PHP. Jeśli masz chwilke i chcesz mi pomóc to bardzo byłoby miło z Twojej strony.

CZy ktoś może wie jak zrobić na moim czacie te kolory, o których pisałem w moim pierwszym poście ? żeby zapamiętywało wybór danego koloru tekstu ?

wrzuciłem skrypt na własny srv, potestowałem i moje wnioski są następujące:

1, Nie działa przycisk Emotki, po jego kliknięciu nic się nie wyświetla,

  1. Brak pola tekstowego do wpisu wiadomości, aby je wyświetlić zamień

na

  1. Brak przycisku Wyślij, lub informacji iż Enter wysyła, po wpisaniu wiadomości w pole tekstowe i wciśnięciu Enter, wywala to co na screenie,

  2. Brak pliku/ów daddy-shoutbox (patrz miniatura niżej), daj wszystkie pliki (najlepiej jako archiwum ZIP) wtedy pomogę Ci dokładnie,

image_id: 5639

Co do kolorów to niestety nie wiem co byś miał zrobić. Wszystkie definicje kolorów są w porządku.

Nie wiem co masz za serwer ale w każdym bądź razie przycisk „wyślij”, przycisk „Emotki” i pole tekstowe - wszystkie te rzeczy działają dobrze i się wyświetlają jak powinny. Po wysłaniu wiadomości na czat czyli po wciśnięciu „Enter” pojawia się stosowna ikonka potwierdzająca wysłanie wiadomości z pola tekstowego. accept.png

Wszystkie rzeczy wymienione przez Ciebie działają u mnie: http://www.history.is.net.pl/shoutbox/d … action=add

Jeśli chodzi zaś o kolory to chodzi o to, że jak przyładowo wybiore sobie z listy rozwijanej kolor tekstu czerwony to żebym w polu tekstowym mógł pisać na czerwono i jak wyśle tekst na czat to żebym mógł dalej pisać na czerwono.

Bo teraz mam tak, że jak już sobie wybiore czerwony kolor i klikne „wyślij” to pisze na kolor domyślny czyli czarny.

I żebym mógł sobie pisać dalej na czerwono musze znów wybierać kolor czerwony z listy.

Jak to zrobić żeby tak się nie działo ? Tak samo jeśli chodzi o pogrubienie i pochylenie teksu.

Może ktoś mi pomóc ? :frowning:

no chyba nie za bardzo działa :wink: link, który zaprezentowałeś kieruje na skrypt php wysyłający dane z formularza (pola tekstowego do wpisu wiadomości) do głównego okna shouta… po usunięciu z linku pliku php, przeglądarka wyświetla to co na zdjęciu 1. Natomiast po wpisaniu wiadomości i jej wysłaniu (wciśnięciu Enter) wyświetla się to co na zdjęciu 2.

Zdjęcie 1. image_id: 5648;

Zdjęcie 2. image_id: 5649.

Edit. U mnie skrypt wygląda tak :arrow: http://wlisik.pl/chat.php Skopiowałem kod, jaki dałeś w poście numer 1 bieżącego tematu forum.

eranet tutaj daje link do pobrania mojego shoutboxa - Klik może udą Ci się poprawić gte blędy o których piszesz i mógłbyś zrobić te kolory żeby działały ?

Dzięki :slight_smile: Już wrzucam i będę kombinował. Odezwę się jak coś mi się uda.

Czekam zatem na Twoją odpowiedź.

już wiem skąd się wzięły problemy z wyświetlaniem przycisków, ikon itp :slight_smile: trzeba pobrać :arrow: http://jquery.com/download/ oraz :arrow: http://sizzlejs.com/ (sizzlejs jest w formie nieskompilowanej - trzeba skompilować). Po kompilacji działa (prawie) wszystko - przyciski, ikony, uśmieszki… natomiast co do kolorów to niestety nie wiem jak to zrobić…

To ja nie wiem jak to zrobić, i mam wrażenie że chodziło teraz tylko o to żeby udostępnić Ci mój czat żebyś mógł sobie dać go na swoją strone. Myślałem, że z tymi kolorami mi pomożesz ale się zawiodłem :frowning: Czuje się okłamany :frowning:

brak słów - ktoś stara się bezinteresownie pomóc, przeznacza na to swój czas, a co dostaje w zamian? to co wyżej :frowning: szkoda…

eranet miałem nadzieje że mi pomożesz bo dałem Ci pliki z shoutboxem i myślałem że może te pliki poprawisz tak żeby działało wszystko i mi dasz poprawione pliki. A ty mi napisałeś że kolory nie wiesz jak zrobić, dałeś jakieś linki i samego mnie z tym zostawiłeś :frowning:

Myślałem że dasz mi te pliki poprawione.

tyle co mogłem (czytaj byłem w stanie) to Ci pomogłem. Pomimo najszczerszych chęci nie wiem jak zrobić to z kolorami.