Pisanie książki w Word 2010


(system) #1

Witam, mam pytanie, jak napisać książkę, w formacie A5 - jedna kartka... w wordzie, tak aby nie mieli problemu wydrukować tego w drukarni.

Drugie pytanie: Czy drukarnie mogą wydrukować tylko jeden egzemplarz?

DZiękuję


(Fanboj O) #2

Takie rzeczy chyba wygodniej załatwisz z Introligatorem, a nie z drukarnią.

Najlepiej będzie jak we własnym zakresie wydrukujesz książkę na drukarce komputerowej i zwykłym papierze A4. Następnie takie luźne papierzyska zaniesiesz do pokrojenia i oprawienia introligatorowi.


(Kasztaniasty) #3

Do pisania książek, artykułów, prac dyplomowych i magisterskich, broszur, prezentacji itp. najlepiej nadaje się LaTeX (http://pl.wikipedia.org/wiki/LaTeX). Prócz LaTeX'a potrzebować będziesz jeszcze edytora - mogę polecić LEd'a (http://www.latexeditor.org/). Żadna porządna drukarnia nie będzie miała problemu z wydrukowaniem tego gdyż LaTeX jest podstawowym narzędziem drukarni (przynajmniej tych szanujących się). Co do formatu też nie będzie problemu gdyż można go łatwo zdefiniować w preambule. Jedyny minus to to że trzeba poświęcić trochę czasu na naukę podstawowej składni.


(Lukaszk 89) #4

Podobnie jak poprzednik polecam LaTeX'a. Po pierwsze ładnie wygląda, po drugie łatwo zdefiniować rozmiar papieru a po 3 podstawowa składnia nie jest wcale trudna. Później tworzysz pdf'a i plik gotowy do druku.

Co do drukarni. Najlepiej przejdź się do jakiejś i się o to spytaj.

1) Jeśli masz linuxa to albo latex jest wbudowany albo wystarczy pobrać repozytoria

2) Jeśli Winde to obczaj MiKTeX'a :arrow: http://miktex.org/