Pisanie pracy dyplomowej w Office Online

Witam!

To mój debiut na tym forum. Przyszedł taki czas w życiu, że trzeba napisać pracę magisterską. I stąd moje kilka pytań:

 

  1. Co sądzicie o pakiecie Office Online? Wystarczy do napisania takiej pracy? Czy jednak wolicie nie trzymać tego typu dokumentów w chmurze?

  2. Czy nie będzie problemów z wyświetleniem tego dokumentu w Office 2007, 2010, 2013?

 

Jak macie jakieś doświadczenia z Office Online, podoba się wam czy nie, znacie jakieś ograniczenia w stosunku do pakietu na desktop to będe wdzięczny za wszelkie informacje.

Pracowałem na tym pakiecie. Powiem Ci szczerze, że układ tekstu z Office Online a następnie do Libre Office lub odwrotnie, układ tekstu czasami szaleje, przesuwa różne rzeczy itp

Cześć,

 

Do prostych prac Office Online nadaje się doskonale, nie stwierdziłem problemów z wyświetlaniem dokumentów stworzonych w Office Online i otwieranych lokalnie w Office 2013 i odwrotnie. 

Do napisania pracy dyplomowej webowy Office się jednak nie nadaje. Bądźmy poważni, jak wyobrażasz sobie napisanie pracy w Wordzie Online skoro nie stworzysz w nim bibliografii, o braku innych funkcji nie wspominając?

 

Chcesz pisać pracę dyplomową, wybierz tradycyjny pakiet biurowy - choć zaraz pewnie zlecą się znawcy, twierdzący że tego typu dokumenty tworzy się tylko w Latexie.

Bo tworzy się w LaTeXie :slight_smile:

Focie selfie z telefonu obrabiasz w Photoshopie?

Cześć, 

O ile ma się pojęcie jak z niego korzystać, bądź wystarczająco dużo czasu i chęci, aby się tego nauczyć. Dla większości osób wyzwanie stanowi poprawne sformatowanie pracy z Wordzie a co dopiero bardziej zaawansowane narzędzia.