Pisk Komputera

Mam problem… Gdy gram w Call Of Duty 2 na max detalach (tak samo w CoD 1) to po ok. 5 minutach komp poprostu piszczy. Jest to długi Pisk…

jak zminimalizuje, po chwili przestaje… gdy znów włącze pisk… Najgorsze że juz tak grałem na max detalach itp. i wszystko ładnie pięknie… To sie dzieje od jakiegoś czasu i niewiem co robic…? Czekam na Porady…

Podaj konfigurację sprzętową i zmierz temperatury.

Jaki masz zasilacz? (firma i moc)

To temperatura:

Zasilacz nie mam pojęcia a konfiguracja…

AMD Sempron 2800+ i 1GB RAM GeForce 6600GT

Jeślii oto ci chodzi jak nie to napisz dokładnie o co… sry ale siedze 3 h przy kompie jestem nieźle wkurzony… i usówam badziewia…:confused:

Chłopie uważaj na PROCESOR ! Może się spalić ? Sprawdz czy się wentylator kręci od niego. Potrzebna porządna konserwacja komputera w środku !

no to sie teraz zastanów dobrze i wytęż słuch czy przypadkiem ten pisk nie dochodzi z wnętrza monitora??

xerion7 otwórz obudowę, porządnie przeczyść i przy okazji sprawdź zasilacz. Dla pewności sprawdź temperatury w biosie.

Wentylator u góry sie kręci… na dole ma taka malą kratkę ale nie czuć żeby coś wiało(o ile ta jest proc) chłopaki co mam zrobić aby obniżyć temperaturę??

przeczyść wentylator procesora, obniż mu taktowanie itp.

Dobra… Narazie otworzyłem borzną obudowe… za wiatra sie wezme za pare chwil tlko napiszcie co zrobic z tym taktowaniem i jak??a i czy czyms specjalnym ten wiatrak przeczyścić…

Ja wciąż obstawiam że to Monitor

może tak piszczeć na różnych rozdzielczościach zwłaszcza na wysokich

Mój dziad tez tak piszczał w okolicy cewek odchylenia X Y, zresztą mój przypadek wcale nie był odosobniony :stuck_out_tongue: :szukaj:

Monitor wątpie… Ale Procek sięga 70oC musze go przeczyścić jak to nie pójdzie to sprawdze twoją wersję;) Pomóżcie z tym czyszczeniem wentylatora co użyć??

jak dużo brudu to czyściłem twardym pędzelkiem a potem po prostu szmatką wilgotną :smiley:

Taktowanie - FSB.

Zmienia się to w biosie. Przy włanczaniu komputera wciśnij del lub F2 lub F4 lub inne.

Zmniejsz o 20 to napewno poczujesz różnicę w grach(zmniejszy się wydajność) ale też masz pewność że temperatura spadnie !

To nie jest jeszcze taka zawrotna temperatura. Mi jak kiedyś wysiadł wentylator, to dopiero przy ok. 85oC komp się restartował i uruchamiał się ten wkurzający brzeczek. Ale to wszystko zależy od procka i jego modelu.

A co do monitora, to też zdarzało mi się, że mój poprzedni piszczał. Wiesz co…, najlepiej będzie gdy wyłączysz monitor jak zaczną się te dziwne piski u Ciebie. Wtedy będziesz przynajmniej wiedział czy to to, czy nie. Chociaż wydaje mi się, że lukaszzek ma rację. :smiley:

w 100% nie monitor gdy był pisk wyłączyŁem go i daleJ piszczaŁo. Pisk dochodziŁ tak jakby z procka ale nie jestem pewien, czy to może być efekt przegrzania??

Jasne że tak.

Radze założyć jeszcze raz ten temat w dziale hardware. Tam ci lepiej pomogą niż tutaj :slight_smile:

no to nie pozostaje Ci nic innego jak rozłożyć cały komp na części i wszystko wyczyścić zwłaszcza dokładnie wentylatory.

a tak Ci powiem na marginesie że mój piszczał jeszcze przez kilkanaście minut po wyłączeniu :smiley: musiałem z gniazdka odpinać żeby go uciszyć :wink:

aha i jeszcze jeśli masz mały, zwłaszcza zabałaganiony pokój to Ci będzie trudno ocenić skąd dokładnie dochodzi pisk :smiley: fale dźwiękowe uginają się i odbijają, nachodzą na siebie zachodzi interferencja :stuck_out_tongue: może Ci się wydawać że dźwiek dochodzi z jednego miejsca a rzeczywista lokalizacja źródła fali dźwiękowej jest zupełnie inna :stuck_out_tongue:

no tak czy siak pozdrawiam :smiley: miłego zepsutego wieczoru :wink:

miałam identyczny problem…komputer zaczął się wydzierać po dłuższym siedzeniu przy komputerze, a z czasem wystarczyło nawet kilka minut…rozwiązaniem problemu okazało sie po prostu kupienie nowego wentylatora :smiley: teraz komp nie dość, ze juz nie piszczy, to chodzi ciszej :smiley: rozważ kupienie nowego wentylatora :smiley:

OK odpoczołem po nocy jestem w lepszym humorze:))

Krzychu Pytałeś o zaśilacz…

MUSTANG 230V 50HZ i coś tam 5a:P

Wentylatorki poczyściłem przy okazji reszte komputera… ALe temp 70 oC

czyli “LIPA” … ile około obstawić za Wentylator… wiecie kokosów nie ma:PP skarbonka pusta:)) i na co patrzeć do czego ma pasować… czy jak ?

Pytam bo 1 raz sie bawiłem w “takie” czyszczenie:P

kompa rozbierałem ale nie aż na tak wiele części:) Prosze o Pomoc:)

Zrób to o co cię prosiłem. Na pewno tam ci lepiej poradzą.

Ten Zasilacz coś słaby. A ile ma watt ?