Pisk Komputera

(Miki Ziomek) #1

Mam problem... Gdy gram w Call Of Duty 2 na max detalach (tak samo w CoD 1) to po ok. 5 minutach komp poprostu piszczy. Jest to długi Pisk...

jak zminimalizuje, po chwili przestaje... gdy znów włącze pisk... Najgorsze że juz tak grałem na max detalach itp. i wszystko ładnie pięknie... To sie dzieje od jakiegoś czasu i niewiem co robic..? Czekam na Porady...

(Krzychuu) #2

Podaj konfigurację sprzętową i zmierz temperatury.

Jaki masz zasilacz? (firma i moc)

(Miki Ziomek) #3

To temperatura:

Zasilacz nie mam pojęcia a konfiguracja...

AMD Sempron 2800+ i 1GB RAM GeForce 6600GT

Jeślii oto ci chodzi jak nie to napisz dokładnie o co.. sry ale siedze 3 h przy kompie jestem nieźle wkurzony... i usówam badziewia..:confused:

(Piecu92) #4

Chłopie uważaj na PROCESOR ! Może się spalić ? Sprawdz czy się wentylator kręci od niego. Potrzebna porządna konserwacja komputera w środku !

(Gen Salvador) #5

no to sie teraz zastanów dobrze i wytęż słuch czy przypadkiem ten pisk nie dochodzi z wnętrza monitora??

(Krzychuu) #6

xerion7 otwórz obudowę, porządnie przeczyść i przy okazji sprawdź zasilacz. Dla pewności sprawdź temperatury w biosie.

(Miki Ziomek) #7

Wentylator u góry sie kręci.. na dole ma taka malą kratkę ale nie czuć żeby coś wiało(o ile ta jest proc) chłopaki co mam zrobić aby obniżyć temperaturę??

(Piecu92) #8

przeczyść wentylator procesora, obniż mu taktowanie itp.

(Miki Ziomek) #9

Dobra... Narazie otworzyłem borzną obudowe... za wiatra sie wezme za pare chwil tlko napiszcie co zrobic z tym taktowaniem i jak??a i czy czyms specjalnym ten wiatrak przeczyścić...

(Gen Salvador) #10

Ja wciąż obstawiam że to Monitor

może tak piszczeć na różnych rozdzielczościach zwłaszcza na wysokich

Mój dziad tez tak piszczał w okolicy cewek odchylenia X Y, zresztą mój przypadek wcale nie był odosobniony :stuck_out_tongue: :szukaj:

(Miki Ziomek) #11

Monitor wątpie... Ale Procek sięga 70oC musze go przeczyścić jak to nie pójdzie to sprawdze twoją wersję:wink: Pomóżcie z tym czyszczeniem wentylatora co użyć??

(Gen Salvador) #12

jak dużo brudu to czyściłem twardym pędzelkiem a potem po prostu szmatką wilgotną :smiley:

(Piecu92) #13

Taktowanie - FSB.

Zmienia się to w biosie. Przy włanczaniu komputera wciśnij del lub F2 lub F4 lub inne.

Zmniejsz o 20 to napewno poczujesz różnicę w grach(zmniejszy się wydajność) ale też masz pewność że temperatura spadnie !

(Discoveries) #14

To nie jest jeszcze taka zawrotna temperatura. Mi jak kiedyś wysiadł wentylator, to dopiero przy ok. 85oC komp się restartował i uruchamiał się ten wkurzający brzeczek. Ale to wszystko zależy od procka i jego modelu.

A co do monitora, to też zdarzało mi się, że mój poprzedni piszczał. Wiesz co..., najlepiej będzie gdy wyłączysz monitor jak zaczną się te dziwne piski u Ciebie. Wtedy będziesz przynajmniej wiedział czy to to, czy nie. Chociaż wydaje mi się, że lukaszzek ma rację. :smiley:

(Miki Ziomek) #15

w 100% nie monitor gdy był pisk wyłączyŁem go i daleJ piszczaŁo. Pisk dochodziŁ tak jakby z procka ale nie jestem pewien, czy to może być efekt przegrzania??

(Piecu92) #16

Jasne że tak.

Radze założyć jeszcze raz ten temat w dziale hardware. Tam ci lepiej pomogą niż tutaj :slight_smile:

(Gen Salvador) #17

no to nie pozostaje Ci nic innego jak rozłożyć cały komp na części i wszystko wyczyścić zwłaszcza dokładnie wentylatory.

a tak Ci powiem na marginesie że mój piszczał jeszcze przez kilkanaście minut po wyłączeniu :smiley: musiałem z gniazdka odpinać żeby go uciszyć :wink:

aha i jeszcze jeśli masz mały, zwłaszcza zabałaganiony pokój to Ci będzie trudno ocenić skąd dokładnie dochodzi pisk :smiley: fale dźwiękowe uginają się i odbijają, nachodzą na siebie zachodzi interferencja :stuck_out_tongue: może Ci się wydawać że dźwiek dochodzi z jednego miejsca a rzeczywista lokalizacja źródła fali dźwiękowej jest zupełnie inna :stuck_out_tongue:

no tak czy siak pozdrawiam :smiley: miłego zepsutego wieczoru :wink:

(Arti73) #18

miałam identyczny problem...komputer zaczął się wydzierać po dłuższym siedzeniu przy komputerze, a z czasem wystarczyło nawet kilka minut...rozwiązaniem problemu okazało sie po prostu kupienie nowego wentylatora :smiley: teraz komp nie dość, ze juz nie piszczy, to chodzi ciszej :smiley: rozważ kupienie nowego wentylatora :smiley:

(Miki Ziomek) #19

OK odpoczołem po nocy jestem w lepszym humorze:))

Krzychu Pytałeś o zaśilacz...

MUSTANG 230V 50HZ i coś tam 5a:P

Wentylatorki poczyściłem przy okazji reszte komputera... ALe temp 70 oC

czyli "LIPA" ... ile około obstawić za Wentylator... wiecie kokosów nie ma:PP skarbonka pusta:)) i na co patrzeć do czego ma pasować... czy jak ?

Pytam bo 1 raz sie bawiłem w "takie" czyszczenie:P

kompa rozbierałem ale nie aż na tak wiele części:) Prosze o Pomoc:)

(Piecu92) #20

Zrób to o co cię prosiłem. Na pewno tam ci lepiej poradzą.

Ten Zasilacz coś słaby. A ile ma watt ?