Pisk w głośnikach, słuchawkach

Witam !

Dzisiaj wszystko było w porządku, słuchałem muzyki na głośnikach, grałem w csa na słuchawkach z mikrofonem. Dopóki nie włączyłem skype, wszystko szło jak zawsze - ładnie, bez problemu. Wtedy zaczęła się zabawa. Słuchawki zaczęły trzeszczeć, mikrofon właściwie nie działał (nie było mnie słychać), a gdy odłączałem słuchawki i włączałem głośniki, rozpoczynał się pisk. Do tej pory - z podłączonymi słuchawkami czy bez - jest pisk gdy tylko lekko włączę głośniki.

Co tu działa nie tak?

PS:

Próbowałem też podłączyć inne słuchawki (zwykłe do słuchania muzyki na ipodzie), też zaczęło w nich piszczeć…

Pozdrawiam

Sprzężenie między mikrofonem a głośnikami! Nie piszesz, co to za system operacyjny i karta dźwiękowa, ale w ustawieniach dźwięku (Panel sterowania > Dźwięk) musisz wyłączyć mikrofon w zakładce Odtwarzanie. Powinien być włączony jedynie w zakładce Nagrywanie. Poza tym - dodatkowo - warto zmienić pozycje mikrofonu w stosunku do głośników.

Nie pisałem danych, bo nie wiedziałem jakie się przydadzą. Myślę,że konkretny model głośników tu nic nie da, bo cokolwiek podłączam do kompa (mówię o słuhcawkach czy innych głośnikach), piszczy. Windows 7, szczerze mówiąc jaka karta nie wiem, a w menedżerze urządzeń nie mam czegoś takiego jak ‘karta dźwiękowa’, ew. są kontrolery dźwięku, wideo i gier, czyli u mnie: Realtek HD Audio, urządzenie zgodne ze standardem Realtek HD Audio.

U mnie nawet w zakładce Odtwarzanie nie ma mikrofonu,żeby go wyłączyć ;/ do tej pory - prawda - słyszałem siebie, ale nie wiedziałem jak to wyłączyć. Jednak nigdy nie piszczało mi nic… Co z tym sprzężeniem zrobić w takim razie? to może być wina zepsutej w wyniku jakiegoś skoku, karty dźwiękowej?

Hej,

Jeśli masz problemy z ustawieniem karty dźwiękowej (a i sama nazwa nie jest wykrywana poprawnie), zapewne jedziesz na sterownikach, które są zintegrowane z systemem. Warto więc dokonać ich aktualizacji. Sterowniki znajdziesz tutaj. Najpierw więc aktualizacja do najnowszej wersji, a później będziemy rozwiązywać problem piszczenia - a może po aktualizacji po prostu zniknie… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

Wygląda na to, że tylny panel “pamięta” jakieś ustawienie głośników/mikrofonu.

“Machnąłeś” się z jackami w którymś momencie, zgaduję, że to stacjonarka (tak zwykle określa się nasze kalkulatorki - komp :wink: ).

Ustaw schemat z 2.0 na 5.1 (lub odwrotnie - zależy od Twoich głośników), później pokombinuj z mikrofonem - powinno pomóc.

Albo jak radzi Dimatheus, zaktualizuj sterowniki - przeresetują ustawienia.

Pozdrawiam,

Skype zmienił ustawienia, zaznaczył Miks stereo :

skypexa.th.jpg

Na Skype musi być zaznaczone a na CS odznaczone :

26403095.th.jpg

Odtwarzaj prawie na maksimum.

Nagrywaj / Regulacja nagrywania / prawie na minimum - inaczej mikrofon nie będzie działać.

/ dziesiętne milimetra mają duże znaczenie /.

gono.th.jpg

Wszystko jednocześnie jest w panelu sterowników - tu również możesz sprawdzić i zmienić.

Po reinstalacji sterowników masz prawidłowe ustawienia, sprawdzasz jedynie Miks stereo.

Robiłem co pisaliście, w miarę pomagało, ale nic nie usunęło problemu, aż nie przesunąłem suwaka Microphone Boost do zera - zero problemów :). Dzięki za pomoc, piwo dla Was !

Hej,

Inaczej mówiąc faktycznie mieliśmy do czynienia ze sprzężeniem audio, które można było wyeliminować przez wyciszenia sygnału zbieranego przez mikrofon. Sama zaś funkcja Microphone Boost umożliwia zwiększenie czułości urządzenia - szczególnie przydatne jest to w przypadku małych mikrofonów, z ograniczoną czułością.

Pozdrawiam,

Dimatheus