Piski w zasilaczu, czy to cewki?

Posiadam zasilacz Corsair 650W. Kópowałem go jakieś dwa lata temu. Ostatnio zauważyłem że przy dużym obciążeniu słychać dziwne odgłosy, przeważnie porównywalne do pisku. Ale proces ten ma miejsce z regóły tóż po odpaleniu systemu gdy włącze np grę. Po rozgrzaniu się komputera dźwięk zanika. Testowałem w OCCT (Power Supply), i nie było problemów przez godzinę, choć w pierwszych minutach coś lekko iskrzyło. Potem hulało normalnie. Dźwięk na 90% wychodzi z zasilacza, wentylator to nie jest ponieważ głośność dźwięku jest zbyt bardzo uzależniona od poziomu poboru mocy, nie od samej temperatury czy też szybkoście obrotowej (RPM). Wadliwy wiatrak jednolicie zmniejsza poziom hałasu, a tu jest kwestia sekund. Gdy włącze menu gry dźwięk ustępuje, klikając w akcje gry pojawia się pisk. I tak w kółko ale tylko przez pierwsze kilka, może kilkanaście minut.

Jeśli nie ma gwarancji to rozbierz zasilacz i poszukaj elementu który piszczy. Może to być cewka w zasilaczu lub układ zasilania procesora. Trzeba poszukać elementu który to dokładniej jest.

Zasilacz mam na gwarancji ale gdzieś wyczytałem że to nie podlega pod wadę sprzętu. W sumie to nie zawsze piszczy, bo dziś np w miarę cicho jest nawet podczas gry, natomiast nie rozumiem dlaczego zawsze przy tym windowsowym indeksie wydajności brzęczy niemiłosiernie. Z tym że w trakcie gdy jest test cpu to ustaje, więc wątpię aby to było z płyty głównej. Piszczy na początku, możliwe że przy teście karty graficznej.