Piszczą słuchawki przy podnoszeniu myszki?

Hej!

 

Posiadam lapka HP z serii DV6 2xxx. Do tego myszkę Tracer Pert TRM 503 oraz słuchawki z Ministry of Sound, model MOS 005.

 

Po podłączeniu słuchawek i myszki do lapka, to gdy myszkę podniosę, to znaczy uniosę ją tak by sensor oderwał się od powierzchni stałej, to w słuchawkach, w obu kanałach powstaje chwilowy pisk. Po odłożeniu nic się nie dzieje. Sprawdziłem i jest tak tylko na mojej myszce i tylko na tych słuchawkach. Wyłączyłem również mikrofon w aplecie Windows, lecz to nie dało żadnych efektów.

 

Więc zestaw jest taki… Dziwny, lecz co ma myszka do słuchawek? Dodam, że sensor myszki po oderwaniu od podłoża cały czas delikatnie miga [taki model] i wtedy słychać cichutki stukot. Przy poruszaniu myszki nic się nie dzieje.

 

Sprawdziłem też na innym komputerze i tam nawet bez myszki jak uderzę w biurko to słyszę ten stukot w słuchawkach. Po wyłączeniu mikrofonu problem ustaje. Ale na moim lapku bez różnicy czy mikorofn jest włączony czy nie.

 

Więc w czym leży problem?

 

Pozdrawiam!

Bawienie się myszką powodujące popiskiwanie to całkiem zdrowa reakcja!

3og5sd.jpg

 

 

 

To jest myszka USB? Wszelkie “Pavulony” mają spory problem z sekcją zasilania - przy podnoszeniu/używaniu zmienia się obciążenie prądowe i przekłada się to właśnie na słuchawki. Szukaj jako ‘coil whine’ (najprościej - cewki zaczynają drgać i przekłada się to właśnie na zakłócenia, które idą też jako dźwięk dla Ciebie). Wlaptopie raczej nie do ogarnięcia, nic z tym nie zrobisz, możesz próbować innej myszki, możesz próbować podłączyć przez HUB aktywny.

Myszka na USB. Ale na innej myszce tego problemu nie ma, dlaczego?

 

Oraz te stukanie w biurko było testowane na Samsung’u R520.

Może myszka jest uszkodzona ?

Są do niej sterowniki, zainstalowane ?

Nie podałeś jakiego posiadasz dokładnie laptopa (powinno pisać pod spodem na naklejce).

Jaki to jest system (bit.) ?

W Menedżerze urządzeń nie ma żadnych żółtych wykrzykników lub znaków zapytania ?

Zainstalowany najnowszy Service Pack a co najważniejsze sterowniki do płyty głównej Chipset ?

Myszka jest sprawna, gdyż na Samsungu po podnoszeniu myszki nie ma pisków. Powiem więcej, po podnoszeniu myszki na HP na innych słuchawkach nie ma pisków.

 

Słuchawki z inną myszką nie dają pisków, albo myszka z innymi słuchawkami nie daje pisków. Tylko Tracer z tymi słucahwkami piszczą.

 

Sterowniki oraz wszystko pozostałe jest zainstalowane. Systemem jest Windows 7 x64 z SP1. Co do sterowników do myszki, to nie istnieją [support tak nawet powiedział od Tracer’a] :slight_smile:

 

DV6 1225ee

 

Złe wykonanie myszki, albo masz pecha, że nie lubi się z Twoim sprzętem - bywa.

OK. A mam pytanie… Jeżeli piszczą mi cewki bo czasami piszczą jak się nic nie robi. I tutaj kolega wspomniał, że to przejdzie na słuchawki… To czy jest to groźne dla sprzętu czy nie? W sensie czy to oznacza, że lapek padnie, czy tylko tyle, że będą sobie piszczeć i nic więcej? Czy będzie komputer zwalniał, wieszał się itp.? Bo teraz szczerze mówiac piszczą słuchawki nawet bez podnoszenia myszki