Piszczące analogi w padzie Xbox 360

Kupiłem przedwczoraj pad Xbox 360 do PC i po około 30 minutach gry zauważyłem, że prawy analog wydaje piszczący/skrzypiący dźwięk podczas ruchu. Jeszcze w tym samym dniu zawiozłem do sklepu i wymieniłem na nowy. Sprawdziłem przy sprzedawcy - ten działał dobrze, jednak w domu po jakimś czasie gry również w nowym egzemplarzu występuje ta sama usterka. Mało tego, po dzisiejszej grze również lewa gałka zaczęła trochę piszczeć (mniej używana od prawej). Problem występuje jedynie przy ruchu poziomym gałek, ruchy w pionie są bezgłośne i gładkie. Jak to możliwe, że ta sama usterką wystąpiła również w 2 nowym urządzeniu? To normalne i po jakimś czasie się dotrze, czy będzie jeszcze gorzej? Mam pecha, czy to jakaś wadliwa partia?

 

Kolega również ma tego pada dość długo i nic takiego mu się nie przytrafiło.

Też wczoraj kupieł tego pada i też prawy analog zaczął skrzypieć. Czy u Ciebie się dotarł i przestał piszczeć?

Ja kupiłem jakiś rok temu i też zaczęły analogi (oba) skrzypieć. Po dziś dzień jeszcze skrzypią, ale już nie tak bardzo jak wcześniej, trzeba się dobrze wsłuchać. Kolega ma taki sam pad i jego analogi również wydają takie odgłosy. To, że kolega ma swojego pada długo i nie ma takiego przypadku to może dlatego, że ma pierwsze wydanie pada, bo na półkach sklepowych obecnie są te z drugiego wydania, trochę tańsze.