Piszczące cewki MSi R9 290

Czy posiada ktoś kartę MSI R9 290 Gaming? Od jakiegoś czasu na karcie piszczą cewki. Zauważyłem że im wiecej fps tym pisk jest głosniejszy. Zablokowanie gry na 60fps częściowo rozwiązuje ten problem jednak dalej karta popiskuje. Oddawał może ktoś już taki egzemplarz na gwarancję?

Jest to dość często spotykane zjawisko w kartach graficznych. Powołaj się lepiej na niezgodność towaru z umową, zamiast na gwarancję. 

Wszystko zależy od serwisu - ale raczej nie jest to podstawą do wymiany lub naprawy?

Mam R9 270 z piszczącymi cewkami i buczącym wentylatorem.

Zgłosiłem kartę właśnie z tytułu niezgodności towaru z umową, gdyż mają jedynie 2 tygodnie na działanie.

Po tygodniu uznali zgłoszenie jedynie w przypadku burzącego wentylatora, który został wymieniony na nowy.

Piszczące cewki jak piszczały tak piszczą.

 

Żeby było zabawniej nie minęły dwa miesiące a wentylator znowu zaczyna buczeć.

Zaznaczam, że w nic nie gram i pracuje prawie cały czas na minimalnych prędkościach.

Karta została oddana do X-Komu. Za 14 dni dowiem się o tym co zadecydował serwis. Pisałem jeszcze wcześniej bezpośrednio do MSI. Stwierdzili żebym oddał kartę do sklepu w którym ją zakupiłem i zareklamował a jako powód podał piszczące cewki.

Karta została wymieniona na nowy egzemplarz.