Piszczące cewki na płycie głównej?

Witam!

Mam taki mały problem. Coś mi piszczy/syczy w obudowie :stuck_out_tongue:

Czytałem, że mogą to być cewki na płycie głównej i wydaje mi się, że to chyba będą one bo po przystawieniu ucha ten dźwięk wydobywa się z okolic procesora (z tych okolic gdzie właśnie są jakieś cewki).

Jak mam sobie z tym poradzić bo drażni mnie ten dźwięk?

Wyczytałem, że trzeba zalać jakimś klejem/lakierem? Tylko jakim i skąd go wziąć?

PS:Jeśli chodzi o sprzęt i chłodzenie to wszystko jest sprawne, system nie ma żadnych zawiech i niestabilności.

pozdrawiam

Jaka to płyta?

Podkręcałeś proca?

Oddać na gwar, jest to wada płyty.

1 Epox EP-8RDA+ Pro

2 Proc nie podkręcany (Athlon XP 2000+)

3 Gwarancja już się skończyła

to nie prawda, nie masz co oddawać, to norma, piszczące cewki nie oznaczają ich uszkodzenia, złego działania itp.

Wystarczy gorąca parafina, a najlepiej nic nie robić.

Dlaczego? Coś się może stać/zepsuć?

nic, wszystko jest ok, co jest oczywiście zasugerowane.

Skoro nic się nie stanie warto coś z tym zrobić.

…ale czy parafina nie będzie się topić? Cewki są dosyć blisko procesora.

źle zrozumiałeś, zostaw tak jak jest i nic nie zmieniaj, mi też piszczą :slight_smile: przyzwyczaj się.

Jednak wole coś z tym zrobić. Wziąłem się za wyciszanie kompa i chce żeby chodził cicho i nie denerwował mnie jakimś piszczeniem.

Muszę coś z tym zrobić…

Nie powinna, ale jak chcesz mieć pewność to zastosuj rzadki klej lub np lakier do paznokci, inne.

Ale można nic nie robić i też będzie dobrze - będzie głośniej, cewki mogą piszczeć przy zmianie temperatury lub obciążeniu CPU.

to że Ci piszczy nie znaczy że innym też musi…

djfocus użyj tego co podał JNJN

Zakleiłem cewki klejem z pistoletu. Piszczą trochę ciszej. Wydaje mi się, że klej jest za gęsty i nie dotarł we wszystkie miejsca cewek. Będę musiał użyć rzadszego kleju. W każdym razie zaklejanie coś dało.

thx wszystkim za pomoc

koniec tematu