Piszczące cewki

Witam

Podkręciłem procka na 2,8ghz i jak włączę testy to nic się nie dzieje ale jak włączę np. stalkera to cewki zaczynają piszczeć te na płycie głównej. Czy może się przez to coś spalić czy lepiej odpuścić z tak wysokimi taktowaniami i trochę go poluźnić

Sprawdź czy się grzeje cewki i mosfety.

jakie masz napięcie proca?

hmmm zastanawiało mnie dlaczego podczas testów proca nie piszczy tylko w grze i chyba bo to ciężko osłuchać chyba to jest na karcie graficznej muszę włączyć kompa na integrze i wtedy się okaże czy te piszczenie jest na karcie graficznej całkowite od taktowanie nie pomogło Czy czeka mnie reklamacja?

Pewnie nie wezmą na serwis, trafiła się sztuka z piszczącymi.

Można wyciszyć np dławikami ferromagnetycznymi.

Ale już wcześniej grałem na tej karcie i nic nie piszczało dzisiaj dopiero zaczęło piszczeć no dobro nie będzie mi to jakoś przeszkadzać to nic z kartą się nie stanie albo z płytą o ile to na niej jest?

Złączono Posta : 26.08.2007 (Nie) 18:58

Coś jest nie tak jak włączę 3dmarka 06 to komp się jakby zwiesza i po chwili rusza a wcześniej tego nie było tak momentami jak ma pracować grafika komp sie zwiesza tak śmiesznie i nic nie idzie zrobić trzeba odczekać chwile i jest ok włączałem orthosa na obciążenie Cpu i nic dziwnego nie zuaważyłem tylko jak grafa ma mieć obciążenie zaczyna komp świrować

zobacz integre a najpierw na standardowych taktowaniach karty

wszystko już jest na standardowych taktach chodzi i bez zmian według mnie na 99% jest to karta graficzna dzisiaj wieczorem może zobaczę na integrze ale mam takie pytanie czy jak mi to piszczy to mogę spokojnie rąbać w gierki i nic się nie stanie?

Sporo płyt, graf, zasilaczy (nie byle jakich jak codegeny, firmowych) działa przy piszczących cewkach i się nie psują.

czyli po prostu mam na to zlać i mogę sobie spokojnie podkręcać?

A tak nawiasem mogę sobie ustawić procka na 2,8 i tak na co dzień może tak komp chodzić i nic mu się niestanie dodam że temperatury normalne są

Wszystko powinno być OK

pogooglowałem i znalazłem taki post

http://forum.purepc.pl/lofiversion/inde … 74110.html

i

http://www.egielda.com.pl/forum/index.p … topic=8941

zależy od napięcia, kontroler pamięci w procu nie lubi wysokiego przez długi czas, ale gł w pierwszych seriach A64, nowsze miały poprawiany kontroler.

czyli co dać na gware czy nie? w grach nie ma różnicy po za tym że piszczy najwyżej jak się sfajczy grafika to nie moja wina dam na gwarancje i mam spokój Co o tym myślicie?

A co do proca to jak ustawie na 2,6ghz na co dzień to będzie ok czy może jeszcze trochę go obniżyć? Wcześniej na starszych pamięciach tak chodzi i nie było żadnych problemów

Złączono Posta : 27.08.2007 (Pon) 8:02

Po wyciągnięciu karty i załączeniu kompa na integrze przestało piszczeć w stalkerze Czyli karta to robi to co ma dać ją na gwarancje czy nie muszę?

Jeśli piszczenie jest denerwujące ja bym ją oddał.

najlepiej testować z 8 godz w orthosie, i zobaczyć jak sprawuje się sekcja proca. Masz wyższe napięcie np 1,6?

Na procu mam napięcie 1,650V

jeżeli to VGA - reklamuj, jeśli płyta główna, skontaktuj się z serwisem bo jak reklamacja nie zostanie uwzględniona to tylko stracisz niepotrzebnie czas.

właściwie to zawsze warto jest skontaktować się z serwisem gwarancyjnym.

to znaczy sam nie wiem czy wysłać czy nie wysłać na reklamcję, pytałem się jeszcze na innym forum o ten problem

http://www.egielda.com.pl/forum/index.p … topic=9151

Miałem dokładnie to samo na mojej 8600GT ale po jakiś 2 miesiącach przestało piszczeć więc nie oddawałem na gwarancję.

może najdzie mnie tchnienie to zadzwonię do sklepu w którym brałem karte