Piszczące głośniki - listwa zasilająca z filtrem

Witam.

Posiadam głośniki Edifier S330D. Posiadam je od prawie 2 lat i działały ok najpierw w domu, potem w akademiku.

Miesiąc temu wróciłem do domu i po jakimś czasie usłyszałem, że głośniki piszczą. Piszczą wtedy gdy je wyłączę za pomocą pilota przewodowego (na subwooferze są włączone). Jako, że mieszkam na wsi wieczorem i w nocy jest bardzo cicho i ten pisk jest słyszalny z kilku metrów a każdorazowe wyłączanie jest uciążliwe.

Głośniki były na gwarancji więc odesłałem je. Po kilku dniach zadzwonił do mnie serwisant i powiedział, że u nich żadnego pisku nie ma i zasugerował, że to może być wina instalacji elektrycznej.

Powiem szczerze, że instalacja w domu jest stara. Tzn. głośniki są podłączone do nowej ale ta nowa jest przyłączona do starej:) Sprawdziłem głośniki u sąsiada, który ma w miarę nową instalację i rzeczywiście jest lepiej. Dalej słychać pisk ale kilka razy cichszy, który słychać dopiero z kilkunastu centymetrów.

Nie mam jak sprawdzić stanu sieci a za dobry sprzęt zapłacę więcej niż za taką listwę. Dodam, że żadnych problemów z działaniem sprzętów elektronicznych nie miałem.

Jaką listwę z tym filtrem byście polecili?

ACAR 504 WF