Piszczący dysk?jak go wyciszyć?

ej od pewnego czasu moj dysk zaczoł piszczeć :-o co mam zrobić żeby on nie piszczał lub jak go wyciszyc??probowałem już wielu sposobow ale nic nie pomaga :frowning: jakie obudowy na dysk by były dobre i niedrogie aby wyciszyć go??jak ktoś wie coś na ten temat to niech piisze :smiley: dzięki za pomoc

Zacznij zbierać na nowy, zamiast tego wyciszać, bo jego dni są policzone

no tylko on już działa z rok i nic :stuck_out_tongue: a ty w karzdym temacie z dyskiem piszesz tylko żeby zbierać na nowy i jego dni sa policzone albo coś w tym stylu :-o

Miałem piszczący dysk WD 80 GB.Pomogła wymiana na Samsunga.

Mi tez piszczał dysk ale przestał gdy założyłem go do innego nowszego komputera. Mam Seagate 80GB

W zupełności się zgadzam!

Kiedyś mój dysk też piszczał i chrobotał. Napisali mi żebym go wymienił. Jednak nie dawało mi to spokoju. Wreszcie ktoś mądry napisał żebym podłączył go do innego molexa i… ZADZIAŁAŁO!

Moja Seagate Barracuda chodzi jak dawniej. Cichutko, szybciutko i pewnie :wink:

tz że mam go podłączyć pod inną tasiemke czy co??

Wybadaj jego fizyczne położenie:

może tylko wydaje Ci się, że piszczy. Może źle leży i drgania dysku są źródłem tych dźwięków.

Wogóle wybadaj jego fizyczny wygląd.

Wojtano jak możesz to napisz co to znaczy to molex bo ja nie wiem

najprawdopodobniej chodziło mu o złącze dysk

Molex to złącze/kabel przez które dysk pobiera prąd.

dokładnie :slight_smile:

ej a jak podłącze dysk pod napęd nic sie nie stanie??i wtedy zobaczy czy piszczy??moge go podłączyć?? :?

molexa chcesz od niego przełożyć czy jak??

Dziwne odgłosy dobiegające od HDD w większości przypadków są objawem kończącej sie jego żywotności. Jak nie wierzysz przebadaj dysk np HDD Life:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=1404

Przynajmniej w przybliżeniu dowiesz sie o kondycji Twojego twardziela.

no stan mojego dysku jest 74%

sprawność też 74% to jeszcze sprawny chyba on jest no i jeszcze

WSZYSTKO DOBRZE!

Dysk jest sprawny i pewny w działaniu. Pamiętaj o kopiowaniu danych co najmniej raz na tydzień - przed pechem nie ma zabezpieczeń.

Jest wsio Ok dysk nie siada. U mnie dyski miały po 54 % i hulają jak szalone :slight_smile:

To może ja podłącze sie pod temat. W moim kompie podczas gry lub gwałtownych ruchów myszki coś chrobocze :frowning: :frowning: :frowning: .

Dysk jest nowiutki. Czy jest to wina jego złego umocowania w obudowie???

Chrobocze ? Mruczy ? Jaki to dysk ? Pewnie jak jest nowy i mruczy tzn że tak musi być . Niektóre Dyski są głośne… Np Maxtory SATA… To normalna praca dysku. Takie mruczenie… Też tak mam i denerwuje mnie to nawet… Zawsze można to wyciszyć podkładając jakieś gąbki pod dysk. na obudowie.

Dysk jak w opisie wiec pewnie trzeba bedzie jakies gabki podłożyć

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: