Piszczący Komputer... ! :(


(Henzomax) #1

Witam, ,mam taki problem jak w temacie, czyli mój komputer piszczy ... gdy włączam komputer wydaje taki "okrzyk" prawie jak z odkurzacza... aż do ukazania sie pulpitu. A komputer piszczy mi generalnie gdy w coś gram, jest to bardzo wkurzające, gdyż sie nie można skupić... Wyglada to tak :

Piiiiiiiiiiiip (mniej wiecej od 2 do 8 sekund nie przerwanego piszczenia) a po tym nastepnie jest to samo... i sytułacja powtarza sie az do wylaczenia komputera... Polecono mi kupienie i wymienienie bateryjki,(która znajduje sie na płycie głównej) jakie znajdują sie w zegarkach, lub jest ona specjalnie przystosowana do komputera. Tak czy inaczej można ją zakupic u zegarmistrza. sporo o tym czytałem i dowiedziałem sie ze po wymianie tej bateryjki trzeba zrestartowac/ustawic bios, cos takiego. I niestety nie umiem tego robic. i moje pytanie jest takie, jak to wysztko wyglada, czy to jest trudne, czy moze sie stac cos niepożadanego ?


(Henio Mazurek) #2

Identyfikacja pisków

http://forum.programosy.pl/piski-vp83347.html


(Michal Kolatek) #3

To pewnie cerki, przy starcie i grach komputer jest obciążony, to cewki na sekcji zasilania np procesora zaczynają piszczeć, rozkręć kompa i posłuchaj co piszczy. Lub zobacz czy coś się nie przegrzewa, nie jest zapchane kurzem, czy wszystkie wentylatory się kręcą, może płyta/karta graf tak alarmuje przegrzanie.


(Henzomax) #4

A ta wymiana baterii moze pomóc ? A o biosie to nie mam zielonego pojęcia... nawet niewiem co to bios, do czego on słuzy, jak sie go wlacza...


(Michal Kolatek) #5

Nie jak komp piszczy przy obciążeniu pomóc może np zalanie cewek np lakierem, sylikonem, jeśli to one piszczą.

to poczytaj o biosie.