Piszczący Komputer... ! :(

Witam, ,mam taki problem jak w temacie, czyli mój komputer piszczy … gdy włączam komputer wydaje taki “okrzyk” prawie jak z odkurzacza… aż do ukazania sie pulpitu. A komputer piszczy mi generalnie gdy w coś gram, jest to bardzo wkurzające, gdyż sie nie można skupić… Wyglada to tak :

Piiiiiiiiiiiip (mniej wiecej od 2 do 8 sekund nie przerwanego piszczenia) a po tym nastepnie jest to samo… i sytułacja powtarza sie az do wylaczenia komputera… Polecono mi kupienie i wymienienie bateryjki,(która znajduje sie na płycie głównej) jakie znajdują sie w zegarkach, lub jest ona specjalnie przystosowana do komputera. Tak czy inaczej można ją zakupic u zegarmistrza. sporo o tym czytałem i dowiedziałem sie ze po wymianie tej bateryjki trzeba zrestartowac/ustawic bios, cos takiego. I niestety nie umiem tego robic. i moje pytanie jest takie, jak to wysztko wyglada, czy to jest trudne, czy moze sie stac cos niepożadanego ?

Identyfikacja pisków

http://forum.programosy.pl/piski-vp83347.html

To pewnie cerki, przy starcie i grach komputer jest obciążony, to cewki na sekcji zasilania np procesora zaczynają piszczeć, rozkręć kompa i posłuchaj co piszczy. Lub zobacz czy coś się nie przegrzewa, nie jest zapchane kurzem, czy wszystkie wentylatory się kręcą, może płyta/karta graf tak alarmuje przegrzanie.

A ta wymiana baterii moze pomóc ? A o biosie to nie mam zielonego pojęcia… nawet niewiem co to bios, do czego on słuzy, jak sie go wlacza…

Nie jak komp piszczy przy obciążeniu pomóc może np zalanie cewek np lakierem, sylikonem, jeśli to one piszczą.

to poczytaj o biosie.