Piszczący komputer

Może to nawet nie komputer :wink:

[żart] Wyjmij chomika z obudowy :wink: [/żart]

Wymienione zostalo juz chlodzenie, 2 razy zasilacz, ram plyta dyski , wiatraki w obudowie , wyjmowalem grafike wyjelem hdd wszystkie… i nic nie pomoglo… dalej to samo…
PS.2 wymiana zasilacza pomogla na 1 wieczor ,nastepnego dnia piski wrocily, cos da sie jeszcze zrobic??? ja osobiscie z kolega sie poddajemy

Czy te piski będą słyszalne również wtedy, gdy usuniesz z gniazd USB i Audio wszystkie wtyczki zewnętrznych głośników, kolumn itp.?

Tak wtedy tez to slychac

Nie ma co już teraz się poddawać!
Proponuję rozmontować ten komputer i składać poszczególne podzespoły po prostu na stole, ale w minimalnie potrzebnym składzie, czyli płyta główna z procesorem, jeden moduł RAM, zasilacz, grafika zintegrowana (bez karty gr.PCIEX) podłączona do monitora, mysz, klawiatura i tyle. Byle móc uruchomić, nawet - w pierwszym podejściu - bez monitora!
Uruchamiać przez zwarcie pinów na gnieździe PANEL1 (dolny, przedni róg płyty) i po prostu… słuchać.
Jeśli nie ma pisku to dokładać poszczególne dalsze elementy lub je wymieniać na inne.
Zrzut%20ekranu%202021-02-15%20151931

Może monitor? :thinking:

Wentylatory na obudowie sprawdzałeś? Może nawet któryś jest niedokręcony i piszczy metal przez wibracje - w sumie nie wiem czemu nikt tego jeszcze nie zaproponował, zwłaszcza, że piska nasila się pod obciążeniem.

Dzis eksperymentowalismy dalej. Po wyjeciu karty graficznej piski dalej sa ale sie zmniejszyly. Jak wlozylismy karte problem wrocil ktos ma. Jakis pomysl ?
Przestawialismy kompa do roznych pomieszczen w domu i wszedzie jest ten sam dzwiek
edit : wyglada na zasilacz

Też tak myślę. Mój stary NEC też czasami piszczy

Winny jest zasilacz bo jak przykryje w nim wiatrak folia bombelkowa to jest cisza cos da sie zrobic bez odsylania na gwarancje ? beqiuet straight power 11 850w 80pulsgold

Jesteś pewny, że to piszczenie nie jest urojone? :wink:
Zgłoś na gwarancję i zobaczysz co ci odpiszą. Wszystko już chyba było tłumaczone w tym wątku.

Zasilacz zostal wsadzony do innego kompa i tam tez wydaje ten dzwiek pytalem kilka innych osob i one tez to slysza.na gwarancje zglosic nie moge bo nie ja kupilem ten zasilacz a jego wlasciciel twierdzi ze wszysko jest ok, z tad sie pytam czy da sie to jakos naprawic bez odsylania na gwarancje.dodam jeszcze ze ostatnio zaczal on jeszcze strzelac pradem przy wlaczaniu i podaje duzo nisze napiecie 12v niz na poczatku i zaczelo one mocno skakac a moj drugi zasilacz okazalo sie ze tez piszczy zostal juz odeslany na gwarancje i maja mi go wymienic na nowy

Masz wahania napięcia, iskrzenia, piszczenie, nie masz gwarancji i się zastanawiasz co z nim robić? Podłącz najlepiej do niego sprzęt za kilka tysięcy… :man_facepalming:

Gdybyś miał jakieś pojęcie, to nie zadawałbyś takiego pytani, a skoro go nie masz to zasilacz oddaj do serwisu, lub wyrzuć na elektrośmieci. Sam nie grzeb, bo na śmietnik wywiozą ciebie razem z tym zasilaczem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Miałem taki problem z procesorem mobilnym I5 4210U. W sieci jest to gdzieś opisane. Generalnie chodziło o to, że ten procesor produkuje wysokie piski i żeby się ich pozbyć trzeba wyłączyć stany ACPI C2 i C3. Zrobiłem to i wysokie piski ustały.

Piski były tak wysokie i tak ciche, że w niektórych położeniach laptopa było je słychać a w innych nie. Czasami w ogóle ich nie słyszałem a czasami wwiercały się w głowę w zależności od pogody chyba :wink: Spróbuj może u Ciebie będzie coś podobnego.

C2 i C3 wyłączysz w BIOS. U mnie nie było w BIOS takich opcji ale dało radę przez rejestr poleceniem (z admina)

reg add HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Processor /v Capabilities /t REG_DWORD /d 0x0007e066

edit: tu o tym piszą https://answers.microsoft.com/en-us/surface/forum/surfpro4-surfdrivers/clickingbuzzing-noise-from-cpu-area-after-windows/e1e142bc-e5f2-4e66-8e8a-7aa6e37a6aaa

Gość ma spadki napięcia, iskrzenie, a ty mu proponujesz edycję rejestru :clap:

Cholerka, nie przeczytałem całego wątku :laughing: ale może komuś się powyższe przyda.