Piszczący monitor

Witam, pisałem wcześniej na ten temat ale niestety problem wrócił. Otóż to czasami mi monitor piszczy… Wcześniej piszczał jak włączyłem grę, teraz cały czas, raz głośniej raz ciszej, raz wcale itd… Nie wiem co mam robić, co to może być… Czy coś się przegrzewa czy co, chcialbym abyście mi poradzili co zrobić… Monitor Flatron F720P firma LG … Wsłuchałem się troche to pisk jest z tyłu monitora…

Może zmień częstotliwość odświeżania ekranu na mniejszą

siema, z tego co sie orientuję to ‘siada’ ci przetwornica, dobrze ci radze - jak najszybciej zanieś monitor do serwisu, narazie

gutar jaką masz czestotliwość odświeżania. ???

Wielka pora wyczyścić wnętrze monitora!!

Takie akcje o p serwuje sie częściej u starszych telewizorów zazwyczaj małe puknięcie w obudowe pomaga. No ale nie chcemy w niego walić :stuck_out_tongue: takż ę wy s zyść go w środku.

A tak na marginiesie LG robi tylko dobre lodówki :lol:

I tu się mylisz kolego, ale nie o tym tu mowa.

Wygląda to na uszkodzony monitor.

Ale jeszcze zresetuj go w OSD na ustawienia fabryczne,rozmagnesuj jak opcja jest.

Jak to nic nie da, podepnij go pod inny komp,jak to samo serwis.

hah monitor ma może z tydzień jest nowiutki,

mam ustawione 85 Hz (moge dać 100 ??)

nie jest tak, ze cały czas piszczy, popiszczy np z 10 min i spokój,

To że nowy o niczym nie świadczy.

Sprawdź czy to napewno monitor piszczy.

Może jest duża wilgoć lub para i na po włączeniu piszczy zanim się nagrzeje i odparuje wilgoć.

Lodówki to oni akurat mają syfiaste :wink: I do tego naprawa lodówek LG kosztuje majtaek :wink: :stuck_out_tongue:

Co do moniotra to moj sie tak zachowywal… i pozniej obraz sie zwezył (do tego stopnia ze nic nei było widac :frowning: Zanieś monitor do serwisu ;p

no a tam stwierdzą, że nic sie nie dzieje i co - jakby piszczał cały czas to tak, ale popiszczy se i spokój… zresztą dopiero 2 razy mi sie tak zdarzyło… ok poczekam co bedzie dalej

no monitor, nadkładam ucho i pisk dochodzi z tyłu monitora. A nie piszczał po włączeniu, tylko później

Weź go na innego kompa i zobacz - będziesz pewien że to monitor i z czystym sumieniem serwis.

no ale on nie piszczy cały czas to jak mam stać przy innym kompie nie wiadomo ile aż zacznie piszczeć ? poczekam co będzie z tym dalej,

Mój LG też piszczał od nowości, puknięcie na chwile pomagało ale na 85Hz nic nie pomagało na 60Hz nie piszczał 72Hz czasami no ale “pięść” i chwila spokoju

Po jakiś 2-3 miesiącach jak sie wygrzał już nie piszczy nawet na 85Hz

Na początku to poleciałem do serwisu i mówie że piszczy a oni na to że jak bedzie piszczał po 2-3 miesiącach to wtedy przynieść monitor , już idzie ponad 2 lata narazie nie piszczy i jest ok

dzieki, bede czekał :slight_smile: