Piszczacy zasilacz?

Witam. Od jakiegos miesiaca zaczal mi lekko piszczec zasilacz? Co moze byc tego przyczyna? Da sie to zrobic jakos? Jestem posiadaczem Corsair 650W. Prosze Was o pomoc. Jestem w tym ciemny. :stuck_out_tongue:

Ile już posiadasz ten zasilacz ? (okres czasowy)

około 6 miesiecy

Przeczyść go powietrzem sprężonym powinno pomóc.

Korsarzom niestety zdarza się piszczeć - mam podobnie z 620HX mimo niezbyt rozbudowanej konfiguracji i oczywiście bez OC.:mrgreen:

Znajdź to co piszczy, jeśli nie masz gwarancji lub nie boisz się stracić. Nieraz pomaga zalanie danej części sylikonem :slight_smile:

Silikonem? Ale jakim ? A powietrze sprezone moze pomóc. Śłyszałem tez ze to moga byc cewki

Bardzo prawdopodobne bo one lubią popiszczeć

Aha. Powietrzem własnie przedmuchałem. Narazie cisza

Powinno być git :slight_smile: Mi zawsze pomoga jak coś chodzi inaczej niż powinno.

Jak po gwarancji to można otworzyć i zobaczyć co pod maską piszczy :slight_smile: i porządnie kurz wypędzić z wnętrza. Jeżeli piszczenie będzie trwało dalej i po gwarancji, to http://psufaq.wordpress.com/2008/03/16/ … nie-cewek/

Dalej to samo, chyba trzeba te cewki zrobic, nie jest to uciążliwy pisk ale denerwujacy jak cisza jest

Jak mocno denerwuje i nie masz już na zasilacz gwarancji, to instrukcję masz - nie powinieneś mieć większych problemów.