Piszczenie dysku

Witam co zrobić jak mi piszczy dysk ?? był w naprawie bo siadał mi i nie wiem czy już kupić nowy czy zostać przy tym

A ten dysk to pewnie Seagate? Pokaż jeszcze SMART z HD Tune. Ale pewnie dysk pada…

nom Seagate wiem myślałem że mi padł ale dałem jednemu kolesiowi to zrobił, że chodzi, ale piszczy jak gram w np. gta iv i teraz piszczy nawet na necie ;/

Ha, wiedziałem że to Seagate bo oni ostatnio robią straszny syf. Wieksze prawdopodobienstwo że dysk nie dotrzyma do konca gwarancji niż dotrzyma. Pewnie łożyska padają… Tak jak mówiłem, pokaż smart

HD Tune: http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html

HD Tune: ST3250310AS Benchmark

Transfer Rate Minimum : 4.8 MB/sec

Transfer Rate Maximum : 90.3 MB/sec

Transfer Rate Average : 75.9 MB/sec

Access Time : 15.2 ms

Burst Rate : 116.7 MB/sec

CPU Usage : 5.3%

karq123 , a sprzęt na gwarancji? Jeśli tak to pamiętaj, że jeśli nie naprawią to muszą wymienić na nowy.

Nie chodzi o to. Zrób screena z zakładki Health.

beztytuuoa.th.jpg

Tak jak mówiłem. Parametr Seek Error Rate wskazuje na uszkodzenie głowic dodatkowo Spin Retry Count ma wartość 0 co pozwala sądzić że pada mechanika dysku. Patrz też na parametr Ultra DMA CRC Error Count. Jest 23. Oznacza to uszkodzony kabel SATA lub też problemy z mechaniką dysku… Proponuje wymienić dysk i kabel SATA. Jaki masz zasilacz? Konkretnie marka i moc.

Narazie musze iść więc jak coś to odpowiem później.

feel III-500 atx

230V 5A 50hz

140 W

Feel III jeszcze ujdzie. Ale dobrze by było sprawdzić napięcia miernikiem.

Co do dysku to kup Samsunga F3 500 GB lub jak za duży to F1 320 GB ale lepiej F3 bo jest szybszy. Z wymianą kabla SATA możesz sie wstrzymać. Jak na nowym dysku będą błędy w Ultra DMA CRC Error Count to wtedy wymienisz kabel.

mi się wydaje że to chyba zasilacz jak grałem w coda to piszczał cały czas i się za jakiś czas wyłączył

Całkiem możliwe że to zasilacz a konkretnie cewki. W takim przypadku wystarczy je zalać silikonem. Co nie zmienia faktu że dysk umiera i nie zdziw sie jak któregoś pięknego dnia komp się nie włączy :wink:

czy możecie poradzić mi zasilacz jakiś dysk już mi poradzono :stuck_out_tongue:

Ile masz kasy na zasilacz i jaki sprzęt? Ale mówie cewki można zalać i nie powinny piszczeć…

kasy mam 160 coś zł

RAM: 2gb

Grafa: GeForce 8600 gts

Prcoek: AMD Athlon 64 x2 dual core processor 5000+

Seasonic SS-400ET 400W

http://www.gral.pl/preview/Seasonic/Zas … 80_08.html

mam 160 coś złoty

i jak patrzałem programem EVEREST to się przegrzewa procesor …

Ile stopni ma? Procesor obciążałeś czymś czy jest nie obciążony. Dobrze będzie wymienić paste jak sie przegrzewa.

teraz chłodzę wiatrakiem takim dużym to ma stała 32-37 C a jak gram dochodzi do 50 C i dalej nie idzie, a normalnie to piszczy chyba procek. Była zmieniana pasta na procku koleś ma znowu wziąć obejrzeć