Piszczenie karty graficznej i paski poziome na monitorze

(Gacek2 0tdi) #1

Witam. Sprawa wygląda tak... Kupiłem nową kartę graficzną Zotac 9800 GT 512 DDR 2 i na starym zasilaczu fortron 350W (ATX-350PNF) podczas gry i przy wyższej ilości FPS karta wydziela cichy ale słyszalny pisk. Po przeczytaniu kilku forów z podobnie opisywanym problemem to przyczyną mogą być cewki lub kondensatory na karcie, lub ... słabe zasilanie. Czytając wymagania karty i to że zasilacz potrzebny to minimum 400W postanowiłem wymienić zasilacz na FORTRON (FSP500-60GLN 80+) 500W -A. Ale problem pozostaje dalej ... Na forach piszą że prócz pisku to nie ma jakiś innych zmian w generowanym obrazie... a u mnie podczas grania lub testu benchmark'iem prócz pisku, na monitorze widać delikatne paski biegnące z dołu do góry monitora, nie widać ich na screen shot'ach i print scren'ie. Dodam że na poprzedniej karcie hd 3650 takich problemów nie było czyli monitor jest ok. Czy spotkał ktoś się już z czymś takim ?? Czy oddanie karty na gwarancje coś pomoże ??

(Juniorek) #2

witam

udaj się do sprzedawcy...

karta ma walnięte scalaki i jest do wymiany...

miałem tak ostatnio na 8800gts i mi ja wymienili:)

Pozdro

Juniorek

(Patryk94) #3

I od takich rzeczy jest gwarancja 8)

(Maney691) #4

Oj Juniorek... sam jesteś do wymiany :slight_smile:

Piszczą cewki, których technologia wykonania może powodować piszczenie głośniejsze lub cichsze, zależy na jaki egzemplarz karty trafisz.

A tak na marginesie, miałem 8800GT, piszczała tak głośno, że serwisant jak ją oddawał to dołączył do niej karteczkę z napisem:

(Juniorek) #5

Witam

czytaj ze zrozumieniem...

moja wypowiedź odnosiła się właśnie do tego...

jak już napisałem, miałem tak samo...

Pozdro

Juniorek

(Gacek2 0tdi) #6

I wymiana karty pomogła ?? Jestem z 3miasta a karta jest z Śląska ( kupiona z allegro) i oddanie jej było by dla Mnie utrudnieniem. Na innych forach ludzie pisali że po wymianie karty problem powraca...

zrobiłem filmik jak te paski wyglądają...

(Juniorek) #7

powiem tak....

ja niestety nie widzę tych pasków (może przez brudne okulary;)

najlepiej napisz do osoby/firmy u której kupowałeś grafę i powiedz co się dzieje...

u mnie problem ten objawił się po włączeniu gry i bsod`zie... później restart i znowu bsod.... po licznych próbach ze sterami i trybem awaryjnym mogłem uruchomić kompa normalnie ale jak tylko włączyłem gre odrazu pojawiały się paseczki i artefakty....

po 2 dniach zabawy komp działał tylko w trybie awaryjnym....

po kolejnych 2 dniach podczas wybierania trybu uruchamiania systemu pojawiały się artefakty.... więc oddałem na gwarancję i mi wymienili grafę...

Pozdro

(Gacek2 0tdi) #8

z kartą nie ma problemu przy oglądaniu filmów , przeglądaniem stron ( czyli pracy w windows'ie)... tylko w niektórych grach gdzie jest większa liczba klatek na sek. dzieją się takie rzeczy... a te paski może i są trudne do zauważenia ale są :confused: sam odkryłem je przypadkiem kiedy spojrzałem w ciemne miejsce :evil:

Poprawka... teraz już w niemal każdej gdzie gdzie fps wynosi 40-60 pokazują się te paski... Jestem na dzień dzisiejszy gotów oddać kartę... ale co jeżeli sklep nie udzieli mi na to gwarancji, i powiedzą że to coś normalnego ??