Piszczenie karty graficznej i paski poziome na monitorze

Witam. Sprawa wygląda tak… Kupiłem nową kartę graficzną Zotac 9800 GT 512 DDR 2 i na starym zasilaczu fortron 350W (ATX-350PNF) podczas gry i przy wyższej ilości FPS karta wydziela cichy ale słyszalny pisk. Po przeczytaniu kilku forów z podobnie opisywanym problemem to przyczyną mogą być cewki lub kondensatory na karcie, lub … słabe zasilanie. Czytając wymagania karty i to że zasilacz potrzebny to minimum 400W postanowiłem wymienić zasilacz na FORTRON (FSP500-60GLN 80+) 500W -A. Ale problem pozostaje dalej … Na forach piszą że prócz pisku to nie ma jakiś innych zmian w generowanym obrazie… a u mnie podczas grania lub testu benchmark’iem prócz pisku, na monitorze widać delikatne paski biegnące z dołu do góry monitora, nie widać ich na screen shot’ach i print scren’ie. Dodam że na poprzedniej karcie hd 3650 takich problemów nie było czyli monitor jest ok. Czy spotkał ktoś się już z czymś takim ?? Czy oddanie karty na gwarancje coś pomoże ??

witam

udaj się do sprzedawcy…

karta ma walnięte scalaki i jest do wymiany…

miałem tak ostatnio na 8800gts i mi ja wymienili:)

Pozdro

Juniorek

I od takich rzeczy jest gwarancja 8)

Oj Juniorek… sam jesteś do wymiany :slight_smile:

Piszczą cewki, których technologia wykonania może powodować piszczenie głośniejsze lub cichsze, zależy na jaki egzemplarz karty trafisz.

A tak na marginesie, miałem 8800GT, piszczała tak głośno, że serwisant jak ją oddawał to dołączył do niej karteczkę z napisem:

Witam

czytaj ze zrozumieniem…

moja wypowiedź odnosiła się właśnie do tego…

jak już napisałem, miałem tak samo…

Pozdro

Juniorek

I wymiana karty pomogła ?? Jestem z 3miasta a karta jest z Śląska ( kupiona z allegro) i oddanie jej było by dla Mnie utrudnieniem. Na innych forach ludzie pisali że po wymianie karty problem powraca…

zrobiłem filmik jak te paski wyglądają…

powiem tak…

ja niestety nie widzę tych pasków (może przez brudne okulary;)

najlepiej napisz do osoby/firmy u której kupowałeś grafę i powiedz co się dzieje…

u mnie problem ten objawił się po włączeniu gry i bsod`zie… później restart i znowu bsod… po licznych próbach ze sterami i trybem awaryjnym mogłem uruchomić kompa normalnie ale jak tylko włączyłem gre odrazu pojawiały się paseczki i artefakty…

po 2 dniach zabawy komp działał tylko w trybie awaryjnym…

po kolejnych 2 dniach podczas wybierania trybu uruchamiania systemu pojawiały się artefakty… więc oddałem na gwarancję i mi wymienili grafę…

Pozdro

z kartą nie ma problemu przy oglądaniu filmów , przeglądaniem stron ( czyli pracy w windows’ie)… tylko w niektórych grach gdzie jest większa liczba klatek na sek. dzieją się takie rzeczy… a te paski może i są trudne do zauważenia ale są :confused: sam odkryłem je przypadkiem kiedy spojrzałem w ciemne miejsce :evil:

Poprawka… teraz już w niemal każdej gdzie gdzie fps wynosi 40-60 pokazują się te paski… Jestem na dzień dzisiejszy gotów oddać kartę… ale co jeżeli sklep nie udzieli mi na to gwarancji, i powiedzą że to coś normalnego ??