"Piszczenie" komputera przy próbie uruchomienia

Witam serdecznie. Mam problem z moim komputerem stacjonarnym. Mianowicie przy próbie jego uruchomienia wydobywa się ciągły przerywany pisk (pewnie by tak w nieskończoność trwał), monitor się nie uruchamia, system oczywiście też nie startuje, wiatraczek od procka się na początku zakręci po czym przestaje i tylko tak próbuje się zakręcić. Oczywiście czytałem i patrzyłem co oznaczają te poszczególne sekwencje tych piknięć i wychodziło by z tego, że to karta graficzna lub pamięć ram. No więc pożyczyłem kartę graficzną, kości pamięci i zasilacz od kumpla i tak sprawdzałem różne kombinacje, jednak efekt ten sam tzn ciągle przerywane piszczenie kompa. Co ciekawe w pewnej kombinacji udało mi się osiągnąć to, że zamiast przerywanego ciągłego piszczenia było ciągłe nieprzerywane piszczenie. I weź tu bądź mądry:/ Prosiłbym kogokolwiek o jakąkolwiek pomoc lub rade. W tej chwili zacząłem stawiać na płytę główną no ale już sam nie wiem. Mój model płyty głównej to Gigabyte GA-946-S3. Z góry dzięki i pozdro.

http://www.bioscentral.com/beepcodes/awardbeep.htm

Z tego linku by wynikało, że to RAM lub procesor. Jako, że RAMy wkładałem ze 4 różne kości to wychodziłoby na to, że to CPU:/ lipa

Czy to pisk ciągły taki sam, czy zmieniają się tony, bo to też co innego znaczy. I ostatecznie, przełóż pamięć i procesor do innej płyty.

Ja np. miałem spalone gniazdo pamięci, a nie samą pamięć.

Dodane 05.07.2012 (Cz) 0:28

Dlatego warto sprawdzić inną płytę :slight_smile:

Mam to samo w starym komputerze i szukam aktualnie płyty jakiejś do sprawdzenia. Identyczna sytuacja, ekran czarno, ciągły pisk, sprawdzałem ram i jest ok. Jak dla mnie i co ja obstawiłem w swoim przypadku to sloty pamięci na płycie wysiadły. Jak drapnę płytę to procesor jeszcze sprawdzę.