Piszczenie komputera

A więc tak:

Mam komputer Intel Celeron 1,7 GHz 256 ram. Komputer ma już 4 lata.

Przez całe 3 lata NIC nie bylo robione nawet format nie psuł się itp. W tamtym roku przed świętami chciałem włączyć ale wyświetlił się niebieski ekran z BIOSa kilka razy wyłączałem i włączałem go ale później nawet włączyć się nie chciał.

Zamówiłem informatyka który powiedział że to zasilacz. Wymienił i powiedział że był za słaby i to dlatego.

Od tamtego momentu komputer dziwnie popiskuje przeważnie jak otworze kilka programówa już jak otworze jakąś gierke typu Kozacy to piszczy ciągle.

nie iwem czy to od zasilacza czy od czegoś ale myślałem że płyta główna dostaje za dużo prądu itp pomóżcie prosze! !!

A weź zobacz skąd dobiega pisk,czy z zasilacza,lub może okolice procesora.

no to musze rozkręcić kompa a w jakiej okolicy jest procek?

Na srodku, pod wielkim kwadratem chlodzacym :wink:

Jest szansa że to RAM szwankuje

ale mi to się zbiegło dziwnie z zmianą zasilacza więc z tym to kojarze ale może wtedy jak tamten sie zepsuł mogło sie coś zepsuć

Przyczyny moga byc rozne, skoro masz swierzy zasilasz, to wydaje mi sie, ze to nie w tym tkwi problem. Ja jestem zdania marbeda, ze to jest RAM. Mialem podobny przypadek, jak sie okazalo musialem wymienic jedna kosc :slight_smile:

rozkręciłem kompa wyjełęm RAM i nic ale pisk dochodzi z dołu w okolicy pod kartą graficzną i sieciową pomóżcie pisać na gg 2528273

Jeśli się nic z kompem nie dzieje,to prawdopodobnie piszczą cewki przetwornic napięcia,nie groźne,acz upierdliwe.

Ale staraj się dokładnie zlokalizować źródło dźwięku.

właśnie znalazłem że mam jeszcze 2 porty USB na samiutkim dole pod kartą sieciową i graficzną i to jakby z tamtąd a pozatym komputer nieraz po wyłączeni gg mozilli lub gry się resetuje

Ściągnij informatyka niech rzuci okiem na to,może jakieś zwarcie/inne.

Konsekwentnie proponuję sprawdzenie RAM np. memtestem.

A piski dochodzące z dołu pewnie pochodzą z głośnika systemowego który informuje o awarii jakiegoś układu i znajduje się zwykle na dole w przedniej części obudowy.

Jak znajdę stronkę z informacjami o różnych rodzajach awarii i towarzyszących im dźwiękom ostrzegających to podeślę linka

Może jeszcze piszczeć wiatrak od karty graficznej zwłaszcza że nasila się na grach bo wtedy karta graficzna jest bardziej obciążona

ale nie na dole z przodu obudowy tylko styłu gdzie wkłąda się USW itp

Zależy od obudowy. Przepraszam za OT

to co mam zrobić??

Upewnij się, skąd pochodzi dźwięk. Jeślim to piszczy brzęczyk to poszukaj strony z podanym znaczeniem kodów pikowych.

moim zdaniem to piszczy gdzieś na stykach między płytą główną i RAM albo kartą graficzną. Bo wyjolem siciówke i telewizyjną a ciągle piszczał. Dzwięk pochodzi raczej z okolic karty ale po wyjęciu i włożeniu RAM o wiele mniej piszczał. Pozatym to jak wyłączam np firefoxa to mi się resetuje komp.

A i jeszcze co mam zrobić bo jak włączam kompa to mi się pokazuje system windows uzyskał sprawność po poważnym blędzie chodzi o pliki minidump jakoś ta

hmm sam moze lepiej nic nie rob, tylko tego informatyka zawolaj, zebys czegos nie uszkodzil.