Piszczenie w komputerze (jak chce i kiedy chce)

Witam,
od kilku dni spotykam sie z problemem, który nie wiem jak rozwiązać. Mianowicie, komputer piszczy. Nie jest to coś w stylu 3 piśnięcia i sie wyłączy. Potrafi piszczeć 5 minut, 5 minut przerwy, 3 sekundy piszczy, sekunda przerwy itd itd. Po prostu piszczy jak chce i kiedy chce, nie wyłączając sie przy tym
Nie jestem w stanie podpiąc się do innego komputera
Majstrowałem z RAM , bo byłem pewien, że to tego wina, ale nie.

Jest to staruszek z bodajże 2008, z wymienionymi CPU i GPU. To są specyfikacje:
RAM DDR 2, 800mhz, 4gb (2x2) dual channel
CPU Quad Q6600 (2,4x4)
GPU GTS450
MOB nie wiem, jakaś 2008, obsłiuguje DC, nie obsługuje W10, max 4GB ram 800mhz
PSU Logic 500w
HDD Jakiś Samsung ok. 3/4 TB

Proszę o pomoc bo od tego piszczenia można pier*olca dostać

A może któryś z wentylatorów?

Też nie

Wobec tego elementy zasilacza?

Jak rozpoznam, co w nim hałasuje?

Tu jest problem! Zasadniczo tylko próbna wymiana zasilacza rzetelnie wskaże, ale na początek zatrzymanie wentylatora zasilacza przy pomocy jakiegoś miękkiego elementu. Zatrzymanie wentylatora nawet na kilka minut niczego nie uszkodzi.

Piszczy… ale jak piszczy? Z głośnika (speaker)? Obudowa rzęzi? Co to za pisk?

Zaraz spróbuję

Ciężko to opisać i porównać do czegokolwiek. Słyszał kiedyś jak brzmi, gdy grafa jest źle podłączona lub ram? Takie 2-3 piski wtedy chyba są. To tu jest pisk jak to. Z tym, że może trwać 30min a moze minute i mieć x min/sek przerwy

Słyszał. W pierwszym odruchu wypiąłbym speaker z płyty głównej.

2 polubienia

Pokazałbyś zdjęcie z PC Health Status w biosie?

Spróbuję zrobić to jutro.

54800261_2219841934937494_3773101354759749632_n

Trzeba szukać gdzie indziej.

Odepnij speaker na płycie głównej jak wcześniej wspomniano.

To cewka piszczy

Te zasilacze LOGIC po kilku latach mają na bank spuchnięte kondensatory, widać to po zaniżonych napięciach (niewiele ale jednak, pod obciążeniem będą jeszcze większe spadki). Przez to cewki na płycie piszczą - układ z automatu wyrównuje napięcie procka oraz pobór mocy. Jak dla mnie to naprawa zasiłki lub jej wymiana.
To trochę skrótowy opis ale chyba da radę :slight_smile:
P.S. Jeszcze sprawdziłbym kondensatory na płycie głównej w sekcji zasilania procesora (często “chowają się” pod radiatorem procesora), też mogą już być zużyte.