Piszczy przy płycie głównej

Dzisiaj coś się stało że nagle się zresetował komputer i jest takie wkurzające piszczenie przy pł.głównej,w sumie to kilka razy się resetował i nie wiem gdzie szukać przyczyny,temperatury sprawdzałem to są w normie(program aida)zasilacz mam 500w Heady, Typ procesora DualCore Intel Core i3-2120, 3300 MHz (33 x 100),grafika zintegrowana ,płyta Gigabyte GA-H61M-DS2 v1.2

Więc tak co musisz zrobić w kolejności od 1 i dalej

  1. Musisz wymienić zasilacz na markowy bo ten co masz jest na mistycznej liście, czarnej liście zasilaczy (najlepiej wyjmij go już teraz !!! ) .

  2. Sprawdź płytę główną czy nic ci nie spuchło (jeśli wszystkie są całe to znaczy że jedno z głowy ) :

Jeśli możesz zrób zdjęcia płyty głównej (najlepiej dobrej jakości ponieważ chciałbym sam zobaczyć :slight_smile: ) .

Oglądałem płytę dokładnie i nie widziałem nic niepokojącego z “kondziołkami”,napewno takich nie mam jak na tej fotce ale co ciekawe w biosie przywróciłem domyślne ustawienia i te piszczenie ustało,sam jestem ciekaw co to mogło być,a czy taki zasilacz może być tracer Be Cool 420W Silent

Poważnie myślisz nad tym gównem,to nie zasilacz a wyrób zasilaczopodobny.Pamiętaj że zasilacz jest bardzo ważny,to w końcu on dostarcza odpowiednie napięcia do poszczególnych podzespołów.Kupowanie szrotu to proszenie się o kłopoty z komputerem.

To jaki kupić,bo nie wiem.

Jeżeli jest to ciche piszczenie to zapewne któraś cewka, kondensatory nie piszczą.
Jeżeli głośne to płyta informuje o problemie ale wtedy komputer nie startuje a jedynie piszczy tu każdy bios ma własną listę kodów piskanych.
Jak po zmianie zasilacza piszczenie nie ustąpi badaj płytę.
Zasilacz kup markowy, Chieftec są tanie i dobre.

Ok,piszczenie było raczej głosne takie denerwujące,zasilacz faktycznie zmienię już oglądałem na morele,czy wystarczy np.420-450w?grafikę mam tylko zintegrowaną nie gram w gry jakieś skomplikowane itd.

Czyli sygnał z płyty że coś jest nie tak, sprawdź wszystkie połączenia kable, pamięci itd czy wszystko jest na miejscu a zasilacz jak najszybciej wymień bo może ci napsuć i wtedy czeka cię większy wielokrotnie wydatek.

Co dokładnie go bolało możesz sobie rozszyfrować https://www.gigabyte.com/Support/FAQ/816
Masz tam wypisane co znaczą sygnały które płyta wypiszczy.