PIT 37 i 0 "razem czy osobno"?

Witam,

w marcu składałem PIT 37 i 0 (internet) W tym tygodniu dostałem zwrot jedynie za pit 37-nie za 0. Czy te PIT-y wysyłają razem czy osobno? np. teraz dostałem 37 to nie długo dostanę zwrot za internet?

Dzięki za pomoc

Chłopie PIT/O jest tylko załącznikiem do PIT-37 dla osób korzystajacych z ulg podatkowych (w Twoim przypadku ulga za internet). Rozliczasz się na druku PIT-37 i z niego dostajesz ewentualnie zwrot.

no ale ja nie dostałem zwrotu za internet,więc może się pomylili?

A uwzględniłeś dane z załącznika PIT/0 na druku PIT-37 ??

Jeżeli nie, to już wiesz dlaczego nie dostałeś zwrotu.

:stuck_out_tongue:

tak było tam wszystko więc może po prostu ich pomyłka

To idź do skarbówki i poproś o wyjaśnienia.

Do wypełnienia pit-ów najlepiej skorzystać z dostępnych programów komputerowych np. “pity 2008” które to programy po wpisaniu danych i informacjii o zarobkach i odliczeniach w tym również odliczeniach w załacznikach typu “O” automatycznie /same wyliczają pozostałe pola uwzględniając odliczenia i ulgi wpisane w załacznikach , tak ja koledzy powyżej , w przypadku ręcznego wyliczania i wypełniania pitów , 19% sumy za internet wpisanej w załączniku “O” należało odpisać od sumy należnego do zapłaty podatku przedstawionego w PIT-37 , sumę do zwrotu otrzymuje się wyłącznie z PIT-37 z rubryki “do zwrotu” , i taka informacja bo niektórzy myślą że otzrymają całą sumę zwrotu za “internet” , należny zwrot to 19% sumy zapłaconej za internet jednak nie większej sumy jak 760zł chyba że umowa na dostarczanie “internetu” jest na dwie pracujące osoby wtenczas nadwyżke ponad 760zł zapłaconej sumy mogą doliczyć dwie osoby na które jest umowa. Jeżeli w polu "do zwrotu/nadpłata w pit-37 miałaeś wpisaną taką sumę jaką otrzymałeś to nic więcej już nie dostaniesz.