PITy2005NG-błąd przed wydrukiem

Mam problem z programem PITy-pół dnia usiłuję dojść z nim do ładu i teraz znalazłam przyczynę(przynajmniej mam taką nadzieję ale nie jestem pewna).Ciągle przed wydrukiem wyskakuje mi info o błędzie,którego praktycznie nie ma bo juz zrobiłam to rozliczenie ręcznie i jest identycznie.Rzekomo został poprawiony błąd,który się pojawia własnie przed wydrukiem

24.02.2006 - wersja 1.0.1.47

Usunięcie błędu "Invalid argument to data encode" istniejącego od wersji 1.0.1.45, a pojawiającego się w obliczeniach szczegółowych oraz przed wydrukiem.

Myślę,że o ten właśnie chodzi ale chyba jednak nie został poprawiony :stuck_out_tongue: Może ktoś działał na tym programie i jestem ciekawa czy też miał podobnie?Jeszcze mam pytanie czy można znaleźć podobny program ale innego autora?Znajomi proszą o namiary a ja,szukając,ciagle trafiam na ten sam.

Czy chodzi ci o program Pit 2005 firmy IPS? mi drukowało normalnie, może pobierz uaktualnienie.

zobacz, chyba to inny porgram

http://gospodarka.gazeta.pl/podatki/1,5 … 80754.html

bledy1zh.th.jpg

Uaktualnienie wzięłam,jest tak jak na screenie po kliknięciu w “drukuj”

Tak jak pisałem wydrukowałem poprawnie. Kiedyś miałem kłopoty z drukowaniem na drukarce „w sieci” na lokalnej drukowało poprawnie (atramentowa) na laserze (na innym komputerze) wychodziły jakieś śmieci. Ale jak zainstalowałem tam program to drukowało poprawnie. Może problem kopki, przecinka. Nie piszesz a której pozycji program wskazuje błąd. Pamiętam, że kiedyś miałem problem z „kosztami uzyskania” miałem je zwiększone z racji że pracowałem w innej miejscowości niż mieszkam wprowadzałem „zwiększoną” kwotę z PIT -11 a program mi to nie przyjmował dopiero jak weszłem w dokładną edycje zauważyłem że w takim przypadku trzeba to dodatkowo zaznaczyć i po tym było już o.k.

Ja się rozliczam za pomocą programu Jupiter firmy Elfin Jest świetny, zrobienie PITa jest w nim banalne. Niestety mankament: wersja darmowa pozwala na wpisanie do programu tylko jednego NIPu więc w praktyce mozna zrobić rozliczenie tylko jednej osoby (ew. małżeństwa rozliczającego się razem).

No nie do końca, jeśli wykupisz licencję można więcej, osobiście wolę jednak wolę program IPS, wypełnianie go bardziej przypomina „normalne” wypełnianie pita. W programie Elfin zwłaszcza jak korzysta się z kilku odliczeń nie jest do końca, wymaga testów, a wersja bezpłatna przyjmuje część danych tylko raz, nie można ich zmienić.

Program w ten natrętny sposób monituje o przekazanie 1% podatku na organizacje pożytku publicznego i jak widać, skutecznie dezinformuje użytkowników.