Piwniczne odkrycie starego komputera. Uruchamiamy

No tak, ale do OC trzeba by kupić lepszy, sporo lepszy, cooler. To już lepiej quada ze stockiem za 50 zł wywrać i wsio. 6 GB RAM to “z zapasem”, szczególnie z SSD. :wink:

Podkręcony jest na boxowym chłodzeniu i osiąga w stresie jakieś 55st do max niecałych 60st jeśli dobrze pamiętam (nie robiłem testów tylko podczas użytkowania 90-100% CPU) a podkręcałem go do 3,8GHz ale temp nie sprawdzałem. Napięcia też standardowe, jedynie RAM jest na 2,1V bo tak zaleca producent. Jedynie pastę ma lepszą i jest regularnie czyszczony.

Nawet nie wiedziałem, że ddr2 na takich wysokich napięciach pracowały :open_mouth:

tak. standard DDR2 to chyba 1,8V a tu producent zaleca 2,1V drugi komentarz uzytkownika
Na pamięciach też jak się nie mylę jest napisane zalecane napięcie pracy pamięci.

Tak, sprawdzałem to na wiki: 1,8 - 2,5V tylko mnie to zdziwiło, bo nie pamiętałem :wink:

Moje ulubione Corsairy miały 2,0V:

Przechwycenie%20obrazu%20ekranu_2020-08-10_14-01-25

Z całej kolekcji została mi jedna sztuka. Za to wyjątkowa - 1066MHz :wink:

Nie jest tak zle jak piszą. Płyta obsługuje do 8 GB DDR2 (4x2GB), procesory 4-rdzeniowe na s.775. Kup max ram czyli 8GB i SSD i jak chcesz zaszaleć jakiś CPU 4 rdzeniowy np. Q8200, nie kupuj Q6600 bo to grzałka. Jak nie grasz w gry nie będzie to jeszcze taki złom jak piszą. Ostatnio zrobiłem podobny sprzęt do pracy i nauki zdalnej znajomemu co nie ma kasy i jest zadowolony.

Miałem patrioty ddr2 i też na 2.1V zalecał producent.

Dokładnie tak, 6-8GB RAM, SSD i procesor Quad za 25zł i spokojnie posłuży jeszcze do internetu.

Wątpię. Ostatnią platformą zgodną z W98 były chyba pierwsze Pentium 4.

4GB wystarczy, procek też powinien ogarniać. SSD obowiazkowo i wyłączyć pierdoły - https://komputerowapasja.pl/kategoria/optymalizacja-i-przyspieszenie-systemu

1 polubienie

jaki masz zasliacz

Mam laptopa, więc nawet nie wiem. Natomiast w starym desktopie A8-7600 i Rx 560D był Silentum 350W, z najgorszym certyfikatem 80+. :wink: Jeżeli szukasz dla siebie czegoś taniego i bezpiecznego, to jest to chyba najtańszy wybór. Alternatywa w postaci Akyg, Whiteenergy itp. nawet nie aspiruje do certyfikatów (certyfikat potwierdza sprawnosc energetyczna, która jest w pewnym stopniu powiazana z jakością komponentów, czyli i trwałością).