Pixelview play tv pro BT 878+

(Xbienias) #1

Pixelview play tv pro BT 878+. Posiadam ten tuner ale odkad mam win xp nie moge zainstalowac sterownikow. Moze ktos je ma ale juz sprawdzone! Dodam tyle ze sterowniki ze strony prolinka mi nie wchodza.

(Sochankowie) #2

Miałem taki sam problem,musisz otworzyć płyke ze sterami i wybrać ręcznie 878+2k,powinno zaskoczyć.

(pysiu) #3

niechce cie martwic ale mam taki sam model karty i niestety musialem zobic format aby zaistalowac na świerzy system

(Xbienias) #4

NEMO mozesz mi powiedziec jak to zrobic recznie(mam te sterowniki ze strony prolinka)

pysiu- format nic nie dal juz wczesniej probowalem zawsze wychodzi mi problem: 16 bitowy podsystem windows

(Sochankowie) #5

Nie wiem jak ze sterami ze strony producenta,ja do karty miałem płytke.

Trzeba ją otworzyć i znaleść folder 878+2k , otwieram go i klikam na setup.Następnie zapytał się o dalsze sterowniki.Pokazałem mu ten sam folder i miałem gotowe.Jedynie czego nie było to teletextu.

(Xbienias) #6

Znalazlem plytke ale tak samo jak z poprzednimi wyskakuje mi problem" ten plik systemowy nie nadaje sie do uruchamiania aplikacji ms-dos" Przypominam ze mam xp! tego problemu pod 98 nie mialem.

(Marsmo) #7

Bienias :slight_smile: - spróbuj wskazówek ze strony mistrza Gates'a! :lol:

Coś tam jest o niebawiącej się 16-to bitówce podsystemu na XP i nie tylko...! 8)

http://support.microsoft.com/default.as ... ;pl;314106

(Riven) #8

Ja także jestem posiadaczem tej karty i tak się skada, że wczoraj postanowiłem ją po raz pierwszy zainstalować w systemie Windows XP. Wcześniej testowałem zakupiony hardware w Windows 98 i nie było żadnych problemów, więc z ogromną dozą optymizmu podszedłem do instalacji w XP. I tutaj spotkało mnie całkowite zaskoczenie...

BtCap WDM, Video Capture i Odmowa Dostępu

Mój kłopot polegał na tym, iż w trakcie instalacji tzw. BtCap WDM, Video Capture występował problem Odmowy Dostępu. W internecie nie znalazłem żadnej gotowej wskazówki, która to rozwiązałaby ową bolączkę. Próbowałem zatem kombinować po swojemu, bawiłem się zarówno sterownikami dostarczonymi od producenta na CD, jak i dostępnymi za pośrednictwem jego strony internetowej, ponadto instalowałem jakieś dodatkowe aplikacje, itd. Niestety, nic nie przyniosiło oczekiwanego efektu. Postanowiłem więc sformatować dysk i ponownie zainstalować Windows XP. Po tym zabiegu zatroszczyłem się na początku o drivery do płyty głównej, karty graficznej i dźwiękowej (nie instalowałem jeszcze SP1!), a następnie odpaliłem z kompaktu producenta karty telewizyjnej PixelView plik setup.exe (z katalogu: Bt878p+2k ). System pomyślnie dokoptował soft i po kolejnym restarcie miałem w Menedżerze urządzeń (w kategorii Inne urządzenia [Ta ze znakiem zapytania]) wpisy Kontrolery audio i Kontrolery wideo. Wybrałem jeden z nich i wskazałem Aktualizuj sterownik... , następnie Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane) i na koniec zaznaczyłem w Uwzględnij tę lokalizację w wyszukiwaniu: dokładnie katalog D:\Bt878p+2k\Drv. Poszło jak z spłatka, zarówno instalacja najbardziej kłopotliwego BtCap WDM Video Capture, jak i BtCap WDM Audio Capture, a później jeszcze dwóch pozostałych, czyli BtTuner, WDM TV Tuner i BtXBar, WDM Crossbar. Zawsze jak kreator pytał skąd instalować, wybierałem wspomniany u góry folder. Udało się!

Ja wiem, że kłopot Bieniasa jest nieco inny, ale tak przy okazji jego posta chciałem właśnie nadmienić o swoich bojach z tą kartą. A nóż komuś się powyższy opisik przyda, bo wiem, iż sporo osób zmaga się z powyższym problemem.

Serdecznie pozdrawiam.

(Xbienias) #9

Wrescie zainstalowalem :smiley: Wykorzystalem metode Rivena i dziala! Ale juz zostal mi tylko zabieg kosmetyczny a mianowicie player! Z jakich korzystacie? bo ja mam jakies lipne a poza tym na nich pilot nie dziala :frowning:

Wielkia DZIĘKUWA za pomoc! !!

(D Ark) #10

Uzywam DScalera: http://www.dscaler.org

Ma opcję redukcji szumów dzięki którym mozna poprawić jakość obrazu.

(Xbienias) #11

dArk a mozesz mi podac swoje ustawienia w dscalerze? Odbieram wiekszosc kanalow ale nie ktore nie sa w najlepszej jakosci :evil: