Płace z allegro a prowizja banku

Witam

Jak to jest przy pleceniu usługą “Place z Allegro”? Chodzi mi o to, czy jeśli ja mam inny bank i sprzedający ma inny, i jak zapłacę poprzez Palce z allegro i tam wybiorę z listy mój bank, to mój bank potraktuje to wtedy jako przelew wewnętrzny, i nie zapałce prowizji za przelew? Czy normalnie pobierze mi prowizje 0,50gr?

pzdr

Przy płatności za pomocą PzA nie interesuje Cię w jakim banku ma konto sprzedający bo Ty mu nie wpłacasz na jego konto bankowe tylko na konto firmy obsługującej płatności za pomocą PzA (co ciekawe tą firmą nie jest Allegro ale firma PAYU SPÓŁKA AKCYJNA)

A tak wygląda przelew (jego najważniejsza część)

Po numerze konta widać, że ten bank to BRE BANK SA BRE Wydz.Bankowości Elektronicznej - czyli prowizję zapłacisz taką jak byś robił przelew do tego banku.

Resztę doczytaj sobie tu: http://allegro.pl/country_pages/1/0/pza.php

Acha, czyli pobierze… Dzięki za info.

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zrobił przelew nie za pomocą PzA ale bezpośrednio na konto sprzedającego, które widoczne jest na aukcji lub otrzymałeś je w mailu po zakupie na aukcji.

Zawsze tak robię… Wysyłam na konto sprzedającego. Nie wysyłałem jeszcze z PzA i chciałem się tylko upewnić.

Czasami lepszym rozwiązaniem jest PzA niż “zwykły” przelew.

Przeczytaj też to: place-allegro-t423001.html

Najlepiej zajrzyj do TOiP (Taryfa opłat i prowizji) swojego banku, bo tak czy tak, wysyłasz ze swojego konta pieniądze. Ewentualnie spytaj w oddziale, czy przelew do takiego pośrednika jest płatny i ile.

Spawn , zmień lepiej bank, w dzisiejszych czasach płacić za przelew internetowy to zbrodnia :wink: