Płacenie kartą płatniczą

witam! posiadam tak ową kartę i nie wiem czy mogę nią płacić w sklepie za zakupy. aha czy od tego pobierana jest jakaś prowizja? (BANK PKO BP S.A.)

posiadam takie coś: klik

Gratuluję konkretnego opisania problemu. Jak wpadną wróżki, to zapewne udzielą odpowiedzi…

Jaka karta konkretnie - inaczej jakie są warunki użytkowania karty wydanej do konta. Masz kartę + rachunek i nie wiesz nic na ten temat ?? Podziwiam Twoją odwagę.

Karta płatniczą możesz płacić w sklepie (chyba, że masz tylko do bankomatu).

Prowizja od czego ?? Płacenia karta w sklepie ??

Zależy od wielu czynników.

jak sprawdzić czy do bankomatu czy też mogę nią płacić, tyle tych kartek jest w umowie, że ciężko jest się połapać. Monczkin nikt taki **** nie jest i *****, ale fakt mogłem opisać problem trochę dokładniej.

tezarrus panuj nad językiem.

Więc proszę zrób to.

Płace gotówką lub przelewem z konta , jak widze w sklepie jak płacą kartą to mnie normalnie ponosi a żeby mnie szlag nie trafił i żebym czasem nie nabluzgał komuś to wole iść do innej kasy , jakby wszyscy zaczeli płacić kartami w naszym systemie dokonywania takiej płatności to zapewne w kolejce w której jest 10 osób i wszyscy płacą kartą to nie wiem czy w godzine by się wyrobił, procedura- kasjerka bierze karte wkłada lub przesówa przez czytnik czasem kilka razy zanim zaskoczy , następnie daje klawisze do wbicia pinu , klient tak chowie klawisze żeby czasem nikt inny z kolejki nie widział co tam wbija czasem sam nie wie co wbił i powtarza kilka razy , jak sie uda to zazwyczaj kasa drukuje kilka kopi rachanku (bank, sklep , księgowa, klient) przy tej operacji 2 klientów płacących kartą rolka w kasie do wymiany , jak kasjerka początkująca to dzwoni po fachowca aby jej rolke nawinął , przy okazji straci autoryzacje na kase i znowu telefon , szybkość obsługi ,2 klientów na godzine, zaraz ktoś napisze że przedstawiłem najczarniejszy scenariusz , ale to niestety są realia zwłaszcza w dużych hipermarketach.

Chłopie idź do banku i się wszystkiego dowiedz, przecież to Twoje pieniądze, a jak ktoś na forum udzieli Ci złych informacji i potem będziesz stratny to do kogo będziesz mieć pretensje ??

Może jeszcze podasz PIN :P:P:P:P

Nie trzeba, można zgadnąć: 1234 :lol:

A tak na serio, to niech tezarrus zadzwoni na infolinię i tam mu wszystko powiedzą. Chociaż osobiście uważam, że w przypadku umowy bankowej warto zapoznać się z treścią tych kartek w umowie.

Z tego co wiem to visą elektron można placićw sklepie-bez opłat,oraz pobierać pieniądze w bankomacie -bezpłatnie w bankomatach swojego banku. Zobacz też co pisze pod kartami na zdjęciu.

Widze, że macie spore problemy z unowocześnieniem myślenia.

Otóż płacenie kartą płatniczą pociąga za sobą konieczność opłacania tzw opłaty za użytkowanie karty w przypadku ING to 1zł/miesiąc jeżeli przekroczysz płatnościami 100zł to wtedy nie płacisz tej złotówki. Za prowadzenie rachunku płacę 2zł/miesiąc ale przez 3 miesiące była to złotówka. Do tego mam darmowe przelewy internetowe do każdego banku a nie jak w PKO 50gr/przelew ZDZIERSTWO I MASONERIA…

No i używam karty Maestro, a z bankomatu w ogóle kasy nie wyjmuje bo nie muszę prawie wszędzie akceptują tą kartę.

Pomyślcie nad migracją do lepszego banku

Pozdrawiam :smiley:

Bym zapomniał moja umowa liczy jedną stronę formatu A4

moja chyba z 6 + aneks żeby działało inteligo drugie 6 :smiley: i wszystko musiałem podpisać po 2 razy. ktoś chciał mój pin: 2292 to do karty i tak do niczego Tobie się to nie przyda…

Elektroniczne pieniądze to z jednej strony fajna rzecz :] Z drugiej mnie szlagen trafen kiedy widzę, że w kasie ekspresowej ktoś płaci kartą tylko za chipsy i coś jeszcze (raz miałam taką historię, ktoś wziął z 3 rzeczy, na dodatek płacił kartą plus do tego wszystkiego oczywiście piękny system transferów - zawiesił się… :confused: )

Słuchaj kolego. Posiadam konto grafitti (to co ty). Możesz płacić gdzie chcesz bez płacenia prowizji. Natomiast wypłat z bankomatów dokonujesz bez żadnej prowizji tylko w bankomatach PKO BP (w innych płacisz 5zł).

Na tej karcie nie można robić debetów, ani nie można płacić nią przez internet.

Zbych1 żyjemy jednak w XXI wieku i nie zawsze noszę gotówkę aby płacić wszystkie płatności gotówką i większości większych wydatków (powyżej 50 zł) prawie zawsze płacę kartą prowizję płaci sklep czyli ja w cenie towaru który i tak sklep sobie doliczył.

No zapomniałem dopisać że płacąc przelewem z konta ,płacę w systemie inteligo czyli coś niecoś z 21wieku , ale w sklepach (nie internetowych) to jednak wolę gotówką bo to niestety ale technika z 20 wieku , co z tego że tankując benzyne/olej/gaz i tak musze zasówać z tą kartą do kasy i całą “inicjacje” przejść, np. w Holandi wkładam karte do dystrybutora i tankuje , skończe tankować , karte wyciągam i odjezdżam , w Polsce takich stacji jest bardzo mało. A tak pozatym jestem starej daty i jakoś lubie ten “śmierdzący” zapach szeleszczącej gotówki.

na pewno tak jest na stacjach Neste - sam tak płacę

no dzisiaj byłem w TESCO chciałem zapłacić i pani powiedziała mi, że brak środków na koncie, co jest nieprawdą, czyli nie mogę płacić moją kartą. jeszcze rok skończę 18 lat i założę sobie takie konto jak kolega napisał wyżej. pozdrawiam! dzięki za podpowiedzi! temat closed :d

tezarrus możesz płacić tą kartą co masz wszędzie tam gdzie widnieje znaczek Visa. Pani w kasie ci powiedziala, że brak środków na koncie, bo ta karta grafitti jest specyficzna. Jest ona zarezerwowana dla uczniow od 13 roku życia do lat 18 (+lata kiedy studiujesz). Widocznie mamusia albo tatuś założyli Ci blokadę, że nie możesz wyplacić więcej niż na przykład 100zł na dzień. To zależy na ile kasy zrobili Ci tą blokade. W dodatku karta ta jest scisle powiazana z PKO BP Superkonto (któryś z rodziców musi je mieć). Zapytaj się rodziców na jakich warunkach Ci ją założyli!