Płacenie za energię

Witam:)

Mam takie pytanko: Chciałem zapłacić przez internet za energię i jeszcze tego nie robiłem w ogóle nie wiem czy tak można (EnergiaPro) więc jeśli można to co muszę wpisać w tytule???taki kod kreskowy który jest na rachunku czy coś jeszcze bo nie chcę problemów więc rozumiecie…

Żebyś miał 100% pewność to zadzwoń do dostawcy prądu i się spytaj :slight_smile:

rafal83 , zdaje się, że podpisując umowę na dostawę energii dostałeś unikalny numer/identyfikator klienta prawda ??, w treści przelewu trzeba wskazać za jaki okres dokonujesz opłaty, numer klienta itp. Zaznaczam, że akurat za prąd nigdy nie płaciłem przelewem więc do końca nie jestem pewny ale na logikę… tak powinno być :slight_smile: .

a jakas inna rada?? bo niestety numer obslugi klienta jest fikcyjnym numerem i nikt sie tam nie raczy ruszyc zeby odebrac:P

Ja płaciłem zawsze za prąd online i nie było problemów. Razem z rachunkiem dostajesz blankiet przelewu i dokładnie przepisujesz tak samo jak jest na nim.

no ja wiem ale wpisujesz z blankietu nr blankietu?? czy kod kreskowy?? i czy jedno z nich wystarczy czy trzeba jeszcez podac dane płatnika?? bo ja wynajmuje to mieszkanie

Wypełniasz normalnie przelew ,najważnieszy jest numer rachunku bankowego odbiorcy , jak masz ten rachunek za prąd to przepisz te dane do przelewu,czyli numer rachunku odbiorcy ,kto płaci ,adres lokalu ,za co itd .

numer umowy/klienta powinien w zupelnosci wystarczyc

W tytule przelewu podajesz nr klienta i faktury (wszystko to masz na rachunku który otrzymałeś) i ewentualnie, ale niekoniecznie adres oraz okres za który płacisz. Reszta jak wyżej najważniej jest nr konta bankowego odbiorcy.